GP Bahrajnu. Kubica trzeci na pierwszym treningu

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
26
Kubica przejechał 19 okrążeń. Przez większą część sesji trzymał się ścisłej czołówki i ostatecznie wykręcił czas 1:57,041 s.
O jedno okrążenie mniej przejechali lepsi od niego o mniej niż pół sekundy Adrian Sutil z Force India i Fernando Alonso z Ferrari.
Partner Kubicy z zespołu, Witalij Pietrow, skończył z zaledwie 16. rezultatem, ale mechanicy musieli walczyć z problemami w jego bolidzie.
Powracający do rywalizacji Michael Schumacher z Mercedes GP osiągnął 10. czas.
Najdłużej na torze przebywał Heikki Kovalainen z Lotusa, ale mimo tego wykręcił przedostatni czas treningu.
Bruno Senna i Karun Chandhok z Hispanic pozostają największą zagadką - ten pierwszy na Sakhir pojawił się tylko na chwilę, drugi nawet nie wyjrzał z garażu.


9:35 I już po wszystkim. Jako ostani zjechał niezmordowany Kovalainen.


9:31 Przewidziany na trening czas już minął. Ostatni zawodnicy kończą swoje kółka.


9:29 Pierwsza sesja powoli dobiega końca. Kovalainen jako pierwszy dobił do 20 okrążeń.


9:26 Kubica wyjeżdża na samą końcówkę. Tymczasem Di Grassi (2 okr.) i Senna (1 okr.) siedzą w boksach. Ich więc nie liczymy. Najgorszy czas ma zatem Timo Glock (2.05,296).


9:23 Prawie wszyscy na torze, ale Kubica w garażu. Do końca już tylko kilka minut. Schumacher ma 9. czas (1:57,662), Pietrow ma czas 16. (1.58,880).


9:17 Polak ma na koncie najwięcej przejechanych okrążeń - 15. Właśnie wykręcił trzeci czas (1.57,041). Gorzej tylko od Sutila i Alonso.


9:15 Sutil, którego nie ma w tej chwili na trasie, jest wciąż najszybszy. Pozostali kierowcy z czołówki starają się właśnie poprawić ten wynik. Kwadrans do końca treningu.


9:10 Na torze znowu jest Kubica, ale nie to jest w tej chwili najważniejsze. Właśnie odbywa się "wodowanie" Hispanii. Senna na torze, fotoreporterzy przy pracy.


9:06 Pod nieobecność prawie wszystkich kierowców - na trasie mamy tylko kilka bollidów - najlepszy czas dnia wykręcił Adrian Sutil z Force India (1.56,888)!


9:04 Realizator chciał zafundować nam Kovalainena mówiącego coś przez radio, ale chyba jest jakaś awaria systemu komunikacji, bo nic a nic nie dało się z tego zrozumieć.


8:57 Kubica zjeżdża do garażu. Najbardziej aktywny - wciąż na trasie - Kovalainen. Ale i tak niewielu ma gorszy czas od niego.


8:55 Di Grassi nareszcie wyjechał na swoje pierwsze okrążenie. Ani na moment na torze nie pojawili się jednak Chandhok i Senna. Hispania ma kłopoty z bolidami, które podczas całego okresu przygotowań nie wykonały ani jednego okrążenia testowego.


8:53 Ale Kubica właśnie wykręcił ponownie trzeci czas. Schumacher na razie nie powala. Podobnie Pietrow. Ci dwaj sąsiadują ze sobą w połowie stawki.


8:50 Najlepsi - Button i Hamilton - odpoczywają. Alonso i Rosberg wyprzedzili Kubicę. Do końca sesji niecałe 40 min.


8:45 Kubica z trzecim czasem (1.59,229). O prawie 1,5 s lepszy jest Hamilton, tuż za nim Button.


8:40 Rewelacyjne czasy Hamiltona w pierwszym i drugim sektorze, będzie zdecydowanie najlepszy wynik, poniżej 2 min. Kubica też pojawia się na trasie.


8:38 Coraz więcej bolidów pojawia się na torze. Coś powinno zacząć się wreszcie dziać.


8:33 Mechanicy poprawiają hamulce w bolidzie Pietrowa. Rosjanin wygląda, jakby miał ochotę na nich nakrzyczeć.


8:30 Choć trzeba przyznać, że na torze jest tylko Heikki Kovalainen z Lotusa, który pokonał właśnie piąte okrążenie i ma najlepszy czas (2:05,854).


8:28 Kubica i Pietrow mają właśnie po dwa kółka na koncie i niemal identyczne czasy (środek stawki). Nowe zespoły nie kwapią się do wyjazdu na tor.


8:24 Poszczególnie kierowcy mają na koncie po 1-2 pokonane okrążenia. Na torze wcale nie było jeszcze Brunona Senny (Hispania Racing, czyli jeszcze niedawno Campos Meta), jego kolegi z zespołu Karuny Chandhoka ani Lucasa di Grassiego (Virgin).


8:15 Na razie podziwiać można m.in. mechaników przy pracy i kierowców w garażach, choć trzeba przyznać, że, na swój sposób, to także jest ciekawe. Jenson Button siedzi w swoim bolidzie i czeka na dobry moment, aby wyjechać na tor.


8:08 Michael Schumacher jedzie za Lewisem Hamiltonem. Ciekawe, co sobie teraz myśli. I czy będzie próbował go wyprzedzić.


8:05 Na razie nie ma jeszcze szczególnie czego komentować. Najbardziej rzuca się w oczy, że jeżeli spojrzeć na warunki panujące na torsze Sakhir, a potem wyjrzeć przez okno, można doznać szoku termicznego.


8:00 Bolidy wyjeżdżają na tor punktualnie. Rozpozyna się okrążenie instalacyjne.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia