Robert Kubica 19. w kwalifikacjach w Grand Prix Włoch [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 10 września 2021
  • PILNE

BOTTAS wygrywa! Drugie miejsce Hamilton, a trzecie Verstappen. Bottas wygrał dosłownie w ostatniej chwili!

• Hamilton cały czas przed Verstappenem.

• Pięć minut do końca Q3.

• "Nie była to najlepsza sesja. Niestety nie była czysta i nie mogłem zbudować doświadczenia, zdobywać wiedzy, aby móc zaatakować. Niestety mieliśmy mały problem, który mocno wpłynął na to, jak się czułem w bolidzie. Na oczekiwania i na przyczepność - dodaje Robert Kubica.

• PILNE

Zmiany! Prowadzi Hamilton, drugi jest Verstappen, trzeci Ricardo! 8 minut do końca Q3.

• - Myślałem, że bolid Haasa ma jakiś problem, bo jechał bardzo wolno na linii, gdy dojeżdżałem do Lesmo. Gdy już anulowałem swoje okrążenie zobaczyłem, że nie ma problemu, tylko po prostu sobie jechał wolno - mówił Robert Kubica.

• Na razie kolejność: Hamilton, Bottas, Norris i dopiero czwarty jest lider klasyfikacji generalnej MŚ - Verstappen.

• PILNE

Początek Q3, które potrwa dwanaście minut.

• Tymczasem sędziowie będą oglądać kolejny incydent. Tym razem w alei serwisowej między Hamiltonem a Vettelem.

• PILNE

Koniec Q2. Odpadli: Vettel, Stroll, Alonso, Ocon i Russell.

• Hamilton póki co lepszy od Verstappena.

• Na razie Verstappen, lider klasyfikacji generalnej, zajmuje dopiero szóste miejsce. Wciąż prowadzi Hamilton. 7 minut do zakończenia Q2.

• Początek Q2.

• Oprócz Roberta Kubicy odpadają: Tsunoda, Latifi, Schumacher oraz Mazepin

• PILNE

Kubica zajął dziewiętnaste miejsce! To oznacza, że żegna się z kwalifikacjami.

• PILNE

Kubica spadł na ostatnie, 20. miejsce. Wciąż na czele Hamilton przed Bottasem. Niecałe 3 minuty do końca Q1.

• PILNE

Niestety, Robert Kubica spadł na osiemnastą pozycję. Co ciekawe, tuż przed nim jest Leclerc. Tymczasem sędziowie zajmą się incydentem między Kubicą, a Mazepinem na szóstym zakręcie.

• PILNE

Kubica jest szesnasty. By awansować do Q2 musi wyprzedzić jednego kierowcę. Ma jeszcze ponad siedem minut.

• Na czela na razie duet Mercedesa: Hamilton-Bottas.

• PILNE

Robert Kubica na razie jest na 16. miejscu. Do końca Q1 zostało 10 minut.

• Leclerc prawdopodobnie ma problemy. - Czy, aby na pewno wszystko jest dobrze z bolidem? - pyta swojego zespołu.

• Q1 trwa 18 minut. Za chwilę na trasie będzie Robert Kubica.

• PILNE

Początek kwalifikacji!

• - To był jeden z najbardziej niespodziewanych sukcesów w polskim sporcie. 10 września 2006 roku na Monzie Robert Kubica jako pierwszy Polak prowadził w wyścigu F1, a potem zdobył debiutanckie punkty, bo po raz pierwszy w karierze stanął na podium. Nie był w stanie ograć tylko Kimiego Raikkonena i Michaela Schumachera. Niemiec wygrał GP Włoch i przyćmił sukces Kubicy - ale nie zwycięstwem, tylko tym, że po wyścigu zapowiedział odejście z F1 - zapraszamy do tekstu Jakuba Balcerskiego, dziennikarza sport.pl.

Kubica stanął na podium w "świątyni F1". To był pamiętny wyścig nie tylko dla niego, ale i Schumachera

To był jeden z najbardziej niespodziewanych sukcesów w polskim sporcie. 10 września 2006 roku na Monzie Robert Kubica jako pierwszy Polak prowadził w wyścigu F1, a potem zdobył debiutanckie punkty, bo po raz pierwszy w karierze stanął na podium. Nie był w stanie ograć tylko Kimiego Raikkonena i Michaela Schumachera. Niemiec wygrał GP Włoch i przyćmił sukces Kubicy - ale nie zwycięstwem, tylko tym, że po wyścigu zapowiedział odejście z F1.

• Kubica zna ten tor i bierze udział w całym weekendzie wyścigowym. Jednak ten znów nie będzie dla niego najłatwiejszy, bo na Monzy po raz drugi w tym sezonie testuje się wprowadzenie do kalendarza sprintu rozgrywanego w sobotę zamiast kwalifikacji przeniesionych na piątek.

• Kubica na żadnym innym torze nie był na podium częściej, a dwukrotnie stawał na nim jeszcze tylko w Belgii i Monako.

• Kubica poza debiutanckim podium na Monzy z 2006 roku stawał na nim jeszcze w 2008 roku, gdy ponownie był trzeci.

• - Mam z tym torem dobre wspomnienia - podkreślał Kubica na konferencji prasowej przed całym weekendem.

• Wyścig główny rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 (dystans 53 okrążeń, 306 km).

• W sobotę zaplanowany jest trening oraz sprint kwalifikacyjny.

• Pre kwalifikacje do wyścigu sprinterskiego odbędą się w trzech etapach. Po każdym odpada pięciu najwolniejszych kierowców.

• Dokładnie 15 lat temu Robert Kubica jadąc dla BMW zajął trzecie miejsce w GP Włoch.

• Polak w Grand Prix Włoch zajął dobre, 15. miejsce wyprzedzając jeszcze na ostatnim okrążeniu w świetnym stylu Nicholasa Latifiego.

Tak Kubica wyprzedził Latifiego! Kapitalny manewr na ostatnim okrążeniu [WIDEO]

Robert Kubica znakomitym atakiem na prostej startowej na ostatnim okrążeniu wywalczył piętnaste miejsce w Grand Prix Holandii.

• W poprzedni weekend po niemal dwóch latach do bolidu Formuły 1 wrócił Robert Kubica. Polak zastąpił w teamie Alfa Romeo Racing Orlen Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

• Na pierwszym treningu Robert Kubica zajął szesnaste miejsce.

Kubica szesnasty w pierwszym treningu na Monzy. Czas na kwalifikacje

Robert Kubica był już na 9. miejscu, ale ostatecznie zakończył trening na torze Monza na 16. lokacie. Najszybszy okazał się Lewis Hamilton. Kwalifikację już w piątek o godz. 18:00.

• Zapraszamy Państwa na relację na żywo z kwalifikacji Grand Prix Włoch, w których wystartuje Polak Robert Kubica!