F1. Nieszczęsne przypadki Witalija Pietrowa

Witalij Pietrow zajął dopiero 15. miejsce w GP Turcji. Partner Roberta Kubicy w Renault nie może pochwalić się specjalnymi osiągnięciami w swym debiutanckim sezonie w Formule 1

W sobotnich kwalifikacjach Rosjanin osiągnął najlepszy wynik w życiu - zakwalifikował się do finałowej serii czasówki, uzyskując w niej dziewiąty rezultat.

Wiele wskazywało na to, że Turcja może być dla niego szczęśliwa. W pewnym momencie wyścigu zajmował nawet ósmą pozycję i wykręcił najszybsze okrążenie dnia, ale na trzy okrążenia przed końcem miał niezłego pecha.

Jadący za nim od dłuższego czasu Fernando Alonso spróbował kolejnego ataku na zawodnika francuskiego teamu. Prawa przednia opona w bolidzie Renault uległa zniszczeniu, przez co kierowca musiał zjechać do boksu i wyścig zakończył ostatecznie na 15. miejscu.

GP Turcji. Rywalizacja wewnątrz najlepszych teamów - niezwykły poziom wariactwa

Choć tym razem był to nieszczęśliwy wypadek, Pietrow znany jest ze zbyt brawurowej jazdy. Swoich trzech pierwszych wyścigów w Formule 1 nie ukończył.

W GP Bahrajnu start zakończył na 13. okrążeniu, uszkadzając zawieszenie. W GP Australii wypadł z toru już na 9. okrążeniu. GP Malezji skończyło się dla niego po 32 okrążeniach z powodu awarii skrzyni biegów.

Pietrow wspominać może ciepło dopiero kwietniowe GP Chin, do którego startował z 14. pozycji, a zakończył je na siódmym miejscu, zgarniając swoje pierwsze i jedyne jak dotąd 6 pkt.

Następnie na treningu przed GP Hiszpanii wbił się w bandę i musiał wymienić skrzynię biegów, przez co został cofnięty na starcie o pięć miejsc - na 19. pozycję. Ostatecznie zajął 11 miejsce.

Pietrow jest pierwszym Rosjaninem w historii F1. Kontrakt z Renault zapewniła mu obietnica przyciągnięcia potężnych sponsorów, którzy mieliby pomóc w domknięcie budżetu ekipy.