Niedziela ze Sport.pl: Grand Prix Włoch, EuroBasket, Memoriał Wagnera [ROZKŁAD DNIA]

Emocje w niedzielę zaczną się od Grand Prix Włoch, a potem swoje mecze rozegrają nasze reprezentacje siatkarek, siatkarzy i koszykarzy. Śledź relacje na żywo z tych wydarzeń w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Formuła 1: 14.00 Grand Prix Włoch

Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje w takim stylu, że trudno typować do zwycięstwa kogokolwiek innego. Mistrz świata ruszy z pole position, a tuż za plecami będzie miał Marka Webbera, co pokazuje, jak Red Bull zdominował stawkę na torze Monza. To jednak Formuła 1, gdzie jeden błąd, deszcz czy awaria mogą kompletnie odmienić wyścig.

EuroBasket: 14.30 Polska - Hiszpania

Polacy są w grupie C jedyną drużyną bez zwycięstwa, a przed nimi dwa najtrudniejsze mecze. W niedzielę zmierzą się z Hiszpanami - mistrzami Europy i wicemistrzami olimpijskimi. Turniej zakończą poniedziałkowym meczem z niepokonaną do tej pory Słowenią.

14.30 Polska - Rosja (Memoriał Wagnera)

Jeśli jakaś polska drużyna gra ostatnio na miarę oczekiwań, to na pewno reprezentacja siatkarzy. Po przeciętnym początku meczu z Holandią zespół Anastiego rozkręca się z seta na set i w sobotę w trzech setach rozbił Niemców. Mecz z Rosją będzie ostatnim i najtrudniejszym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się już 20 września.

ME siatkarek: 18.00 Polska - Serbia

Polskie siatkarki po zwycięstwie nad Bułgarią 3:1 są już pewnie udziału co najmniej w barażach o ćwierćfinał mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii. Stawką meczu z Serbkami jest bezpośredni awans do tej fazy turnieju. Rywalki to jednak aktualne mistrzynie Europy i trzeci zespół tegorocznej edycji World Grand Prix.

US Open: 00.30 Finał kobiet Serena Williams - Wiktoria Azarenka

Azarenka w półfinale pokonała 6:4, 6:2 Włoszkę Flavię Pennettę, natomiast liderka światowego rankingu okazała się lepsza od Chinki Na Li (6:0, 6:3).

Białorusinka i Amerykanka spotkają się po raz 16. w karierze. Williams - ubiegłoroczna triumfatorka - wygrała 12 z dotychczasowych pojedynków.