Porsche Supercup. Kuba Giermaziak drugi w Monako

Sean Edwards (Project 1) został zwycięzcą drugiego wyścigu Porsche Supercup w sezonie 2013. Kuba Giermaziak zajął drugą lokatę, a Patryk Szczerbiński do mety dojechał na 14. miejscu.

Start do wyścigu nie przyniósł większych zmian na czele stawki. Swoje miejsca utrzymali zarówno zwycięzca kwalifikacji Sean Edwards, jak i Kuba Giermaziak, którzy ruszali do wyścigu Grand Prix Monako z pierwszego rzędu. Tuż po starcie niewielką kolizję zaliczył z Robertem Lukasem Sebatien Loeb.

Od początku wyścigu lider klasyfikacji generalnej Sean Edwards powiększał przewagę nad jadącym na drugim miejscu Kubą Giermaziakiem. Polak przez większą część wyścigu utrzymywał bezpieczną przewagę nad Michaelem Ammermullerem. Jednak pod koniec wyścigu Niemiec zbliżył się do Polaka i na ostatnich okrążeniach atakował drugą pozycję. Jednak na torze w Monako trudno o wyprzedzanie i Giermaziakowi udało się dojechać do mety na drugim miejscu. Jest to niewątpliwy sukces młodego kierowcy.

Patryk Szczerbiński do mety dojechał na 14. pozycji. Start Polaka w wyścigu był zagrożony, mimo że w kwalifikacjach do Grand Prix Monako zajął 10. pozycję. Niestety pod sam koniec sesji kierowca VERVA Racing Team w zdradliwym zakręcie numer 3 stracił kontrolę nad swoim porsche. Z dużym impetem uderzył w bandę, najpierw tyłem, a potem przodem samochodu. Uszkodzenia były na tyle poważne, że start Patryka Szczerbińskiego w niedzielnym wyścigu stanął pod znakiem zapytania. Jednak mechanicy naprawili uszkodzone auto i dzięki temu mogliśmy oglądać dwóch Polaków w Monako.

Obaj Polacy byli lepsi od Sebastiena Loeba, który dojechał do mety na 16. miejscu. Był to jego drugi wyścig w Porsche Supercup.

Relacja z wyścigu Porsche Supercup w Monako.