Sport.pl

Zbigniew Boniek kupił polski klub?! Akcje oficjalnie sprzedane

- Chodzą słuchy, że Zbigniew Boniek i Tomasz Gollob przejęli Polonię Bydgoszcz - mówi Leszek Tillinger, były działacz bydgoskiego klubu żużlowego, w rozmowie z Dariuszem Ostafińskim, dziennikarzem WP Sportowe Fakty.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, to wielki fan żużla. W latach 90. klękał przed Tomaszem Gollobem, gdy ten wygrał Grand Prix we Wrocławiu. Teraz wspólnie mogą poprowadzić Polonię Bydgoszcz. - Chodzą słuchy, że to prawdopodobnie Zbyszek razem z Tomkiem kupili akcje klubu. Gdyby tak było, to bardzo bym się cieszył, bo trudno sobie wyobrazić lepszą opcję dla klubu - przyznał Leszek Tillinger, były działacz Polonii, w rozmowie z Dariuszem Ostafińskim, dziennikarzem WP Sportowe Fakty.

Prezes Polskiego Związku nie potwierdził tych informacji, ale też nie zaprzeczył. - Jestem w Afryce, za tydzień wracam do Włoch, muszę uporządkować kilka spraw - uciął temat Boniek. Pewne jest, że Władysław Gollob, działacz żużlowy, a prywatnie ojciec Tomasza Golloba, sprzedał akcje klubu.

Boniek miałby prowadzić Polonię Bydgoszcz wspólnie z Tomaszem Gollobem. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjaźni się z byłym żużlowcem. Boniek nie opuścił Golloba po kontuzji kręgosłupa, której mistrz świata na żużlu doznał w kwietniu 2017 roku. Boniek pomógł Gollobowi uzyskać specjalną rentę od premier Beaty Szydło.

Polonia Bydgoszcz to siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski na żużlu. Powstał w 1920 roku, a obecnie rywalizuje w drugiej lidze.

Więcej o:
Komentarze (47)
Zbigniew Boniek kupił polski klub?! Akcje oficjalnie sprzedane
Zaloguj się
 • gol-ik

  Oceniono 25 razy 25

  Z jednej strony zbierają na rehabilitacje Golloba,a z drugiej ten sibie klub kupuje,nie wiem może tanio było,ale to mi zalatuje hipokryzja

 • strach_sie_bac

  Oceniono 17 razy 15

  Dopiero co była zbiórka na ratowanie zdrowia Golloba, tatuś jęczał w mediach, że kasy nima a teraz Tomasz klub kupuje? W sumie Toruń blisko Bydgoszczy, tam co chwila jakaś zbiórka bo muchomor nie ma co do garnka włożyć.

 • ziomekp.1

  Oceniono 12 razy 12

  "Boniek pomógł Gollobowi uzyskać specjalną rentę od premier Beaty Szydło....................."
  A ty "zwykły" śmiertelniku odkładaj grosz do grosza to może po 40 latach składek dostaniesz jakiś ochłap........................................

 • glencok

  Oceniono 12 razy 10

  A dawny klub Bońka - Zawisza pęta się po ostatnich ligach bez chętnych na zakup. No ale to zaśługa "najwierniejszych" kiboli dzięki którym poprzedni właściciel zwinął interes a nikt nowy się nie pali do współpracy z nimi

 • lob1

  Oceniono 10 razy 6

  Widzicie,jak to się wzbogacił!!!! Nie ma to jak być w polityce,klubach,społecznie,zarządach.Tam są wielkie pieniądze,a nie zapie...ć ciężko przez 12 godzin za 2,5 tys z łi dorobić się garbu.Gdybym jeszcze raz był młody zapisałbym się gdzieś do klubu,zarządu i miał dużo pieniędzy.Lekki zawód a milionowe kwoty wpadają do kieszeni.Dlatego tak wszyscy kurczowo się trzymają w polityce,sporcie,zarządach.

 • kulalala

  Oceniono 7 razy 5

  Niedawno kibice zrzucali się na leczenie Golloba, widać sporo z tej zrzutki zostało, koro ten sobie z tych pieniędzy kupił dla własnej zabawy jeszcze klub :-)
  Pomyśleć, że jeszcze nie dawno Tomasz G kochał niejaki UNIBAX Toruń :-)

 • flanemco

  Oceniono 7 razy 3

  Mafia klubów "sportowych" w rozkwicie.... a ciemnota się podnieca byle czym...

 • sector23

  Oceniono 6 razy 2

  Co to jest - pytam: - rude na czerwonym jedzie po zielonym?
  I odpowiadam: - Boniek na żuzlowej Jawie, jedzie po trawie.
  I jak?

 • aciddrummer

  Oceniono 4 razy 2

  "Władysława Gollob, działacz żużlowy, a prywatnie ojciec Tomasza Golloba"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX