Żużel. Tomasz Gollob na pierwszej konferencji prasowej po wypadku: Jestem w miarę naprawiony, nie zamierzam się poddawać

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

- Jestem w miarę naprawiony, nie zamierzam się poddawać - mówił w środę Tomasz Gollob na pierwszym publicznym spotkaniu po tragicznym wypadku, do którego doszło siedem miesięcy temu na na torze motocrossowym koło Chełmna.

Organizatorem konferencji prasowej, która w środę odbyła się w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, była spółka PGE Ekstraliga. Oprócz Golloba pojawili się na niej płk dr Jacek Rzeszotarski (zastępca komendanta szpitala), prof. Marek Harat (kierownik kliniki neurochirurgii, operujący uszkodzony kręgosłup żużlowca), dr Cezary Rybacki (ordynator oddziału pulmunologii i alergologii, od wielu lat osobisty lekarz Golloba) i ppłk dr Jarosław Tywoniuk (p.o. kierownika kliniki rehabilitacji).

- Jestem w miarę naprawiony, nie zamierzam się poddawać - mówił z uśmiechem Gollob. - Od dziś będziecie mogli mnie spotkać w różnych miejscach. Będę chciał pracować nad sobą, żeby być maksymalnie zdrowym i normalnie funkcjonować. Na razie nie będę chodził, będę jeździł na wózku - tłumaczył najlepszy w historii polski żużlowiec.

Gollob przyznał, że po tym nieszczęsnym zdarzeniu nie ma jednak możliwości, by kiedykolwiek wrócił do sportu. - To co się wydarzyło, zamknęło mi szansę rywalizacji w sporcie. On stanął na zawsze. Szkoda, bo chciałem zdobyć medal mistrzostw świata w motocrossie i marzyłem o Dakarze - wyjawił.

Dalsza rehabilitacja da odpowiedź

Lekarze obecni podczas konferencji przekonywali, że stan Golloba jest bardzo dobry. - Jest nadzieja, że Tomek będzie mógł obejść się bez kolejnej operacji i skoncentrować się na rehabilitacji oraz na przystosowaniu do życia - mówił prof. Harat.

I tłumaczył: - Powrót funkcji rdzenia jest możliwy, ale musimy liczyć się również z tym, że będzie tak, jak teraz. Czyli chodzenie może wymagać zaprotezowania, a do normalnego funkcjonowania może być konieczny specjalny samochód. Wtedy Tomek będzie mógł włączyć się do normalnego życia i wykorzystać swój cały potencjał. Rehabilitację powinien wspomagać egzoszkielet, który umożliwi także lepsze poruszanie się - dodawał.

U Golloba nadal utrzymuje się niedowład kończyn dolnych. - To wymaga dalszej rehabilitacji, którą zaplanujemy również po wyjściu ze szpitala - uzupełnił Rybacki, lekarz i przyjaciel sportowca.

Przypomnijmy, że Gollob pod koniec kwietnia uległ na torze motocrossowym w Chełmnie bardzo poważnemu wypadkowi. W jego wyniku doznał złamania siódmego kręgu oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Oprócz tego załamał żebra, a także doznał stłuczenia płuc i mięśnia sercowego.

Prof. Harat: Tomasz Gollob przez kilka dni będzie podłączony do respiratora

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
 • Prezes KS ROW-u Rybnik przeprasza za swoje słowa o Łagucie "Perfidna ruska świnia". Prezes klubu przeprasza za swoje skandaliczne słowa o żużlowcu
 • Zbigniew Boniek kupił polski klub?! Akcje oficjalnie sprzedane
 • Spotkanie z Tomaszem Gollobem Tomasz Gollob przerwał rehabilitację. "Ból jest tak ogromny, że rzadko wstaje z łóżka"
Komentarze (1)
Żużel. Tomasz Gollob na pierwszej konferencji prasowej po wypadku: Jestem w miarę naprawiony, nie zamierzam się poddawać
Zaloguj się
 • mardaani.74

  0

  Świat sportu się nie zamknął, odpadła poprzednia dyscyplina. Sportów dla wózkarzy trochę jest, choćby tenis na wózkach, rugby, koszykówka, handbike i wiele innych. Prawdziwy sport w czystej postaci. A jacy wspaniali ludzie!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • PGE Ekstraliga 2018

  lp. Drużyna M Pkt. M.Pkt.
  1 Fogo Unia Leszno 14 29 +168
  2 Stal Gorzów 14 21 +43
  3 Włókniarz Częstochowa 14 19 +2
  4 Betard Sparta Wrocław 14 19 +54
  5 Get Well Toruń 14 18 -19
  6 GKM Grudziądz 14 12 -86
  7 Falubaz Zielona Góra 14 10 -64
  8 Unia Tarnów 14 10 -98

 • Żużel. Grand Prix 2017

  lp. zawodnik punkty
  1 Tai Woffinden 139
  2 Bartosz Zmarzlik 129
  3 Fredrik Lindgren 109
  4 Maciej Janowski 104
  5 Greg Hancock 102
  6 Artiom Łaguta 97
  7 Jason Doyle 93
  8 Emil Sajfutdinow 89
  9 Patryk Dudek 84
  10 Matej Zagar 79
  11 Nicki Pedersen 74
  12 Chris Holder 65
  13 Martin Vaculik 52
  14 Przemysław Pawlicki 36
  15 Niels-Kristian Iversen 36
  16 Craig Cook 30
  17 Vaclav Milik 11
  18 Szymon Woźniak 8
  19 Krzysztof Kasprzak 7
  20 Andreas Jonsson 7
  21 Peter Ljung 5
  22 Michael Jepsen 4
  23 Oliver Berntzon 3
  24 Kevin Wolbert 3
  25 Kai Huckenbeck 2
  26 Daniel Kaczmarek 2
  27 Maksym Drabik 2
  28 Bartosz Smektała 2
  29 Mikkel Michelsen 1
  30 Robert Lambert 1
  31 Joel Kling 1
  32 Martin Smolinski 1