Sport.pl

Żużel. Patryk Dudek wicemistrzem świata

W kończącym żużlowy sezon Grand Prix Australii w Melbourne Polak Patryk Dudek był czwarty w finałowym biegu. Polak został wicemistrzem świata. Triumfował, w zawodach jak i w całym cyklu, Australijczyk Jason Doyle.

Dudek może mówić o ogromnym pechu - w finałowym biegu prowadził przez trzy pierwsze okrążenia. Niestety, awaria motocykla sprawiła, że przyjechał na ostatniej pozycji.

Wykorzystał to Jason Doyle, który minął linię mety jako pierwszy. Ale na Australijczyka nie było Melbourne mocnych - tytuł mistrzowski zapewnił sobie już w 10. biegu, zwyciężając przed Taiem Woffindenem i Piotrem Pawlickim. Jedynym, który zdołał go pokonać, był inny Polak, Bartosz Zmarzlik. I to dwukrotnie, w fazie zasadniczej i w półfinale! Zmarzlik ostatecznie zajął w finale trzecie miejsce.

Dudek ma czego żałować - awaria odebrała mu wygraną w Melbourne, ale i tak zdobywając wicemistrzostwo świata spisał się najlepiej w historii jeśli chodzi o debiutantów w cyklu GP. Poprawił tym osiągnięcie... Zmarzlika, który przed rokiem, jako debiutant, wywalczył brązowy medal MŚ.

Komentarze (13)
Żużel. Patryk Dudek wicemistrzem świata
Zaloguj się
 • takito.ataki

  Oceniono 2 razy 2

  Debiutantem sięgającym po żużlowe mistrzostwo świata był Jerzy Szczakiel. Pamiętam jego dodatkowy bieg z Ivanem Maugerem.

 • teaearlgrey

  Oceniono 2 razy 2

  Duże brawa dla Pana Patryka! Pozostali Panowie też super. Gratulacje!

 • 1stanczyk

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego nasi "naukowcy" w zakresie swojej dziedziny, swojej specjalności nie potrafia zostać "mistrzami świata" ?

  Dlaczego z jednej strony swoim miejscem w klasyfikacji czy to w rankingu szanghajskim czy to w rankingu zdobywców naukowej nagrody Nobla kompromitują nasz kraj a z drugiej strony w kraju w wielu sprawach nie tylko dumnie wygłaszają swoje poglądy ale zachowują się tak, jak wszystkowiedzące najlepiej autorytety ?

  Czy nie jest może tak ze te ich poglądy, te ich prognozy i przewidywania uchodzące w minionym 25 leciu jako wiarygodne, bardziej są na miarę ich miejsca w światowej rywalizacji niż na miarę ich niczym nie uzasadnionych, wyrosłych jeszcze z gownianego awansu spolecznego "dyktatury proletariatu" autorytetów w kraju.

  Najzwyczajniej jak przystało na odmóżdżony, ten chowany w kraju w naszych akademickich ochronkach polswiatek, nierzadko profesorskiej półinteligencji "za wysoka srają niż dupę mają".

  W przeciwienstwie do pretensjonalnych roszczeń co do objęcia pojęciem elit naszego półświatka, chowanej w PRL-owskich ochronkach, półinteligencji Im wyższy jest społeczny status w naszym kraju tym większy jest cywilizacyjny dystans jaki dzieli cieszące się nim warstwy spoleczne, od podobnych w krajach cywilizowanych.

 • zlappande

  0

  Żużlowa runda Grand Prix w Gorzowie 2017. 1. Tai Woffinden (Wielka Brytania), 2. Patryk Dudek (Polska), 3. Jason Doyle (Australia), 4. Bartosz Zmarzlik (Polska).

  nic z tego nie rozumiem
  nie mozna bylo podac zamiast numerkow - jaki kto ma kask ?
  chyba, ze sami nie wiecie

 • lont12

  0

  Tak więc Australijczyk mistrzem świata na żużlu... szkoda że Australijczycy nic o tym nie wiedzą.

 • oxigen

  0

  Gratulacje dla p. Patryka !!! Brawo !!!

 • cxubmsqq1

  Oceniono 3 razy -3

  Wstyd!!!! Polscy ‘mistrzowie’ zuzla ponownie przegrywaja MS!

  Przeciez w tym wyjatkowo niszowym sporcie (tylko w Polsce uprawia go wiecej niz 800 zwodnikow) trzeba byc prawdziwym lebiega by nie zdobyc MS. A na podium raptem jeden Polak….

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX