Żużel. Patryk Dudek wygrał GP Polski w Toruniu

ROBERT GÓRECKI

To był wielki dzień dla polskiego żużla. Patryk Dudek wygrał pierwsze zawody z cyklu Grand Prix w karierze. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik.

Dwójka Polaków popis dała już w fazie zasadniczej. Dudek był w niej najlepszy, a Zmarzlik tracił do niego tylko jeden punkt. To sprawiło, że o finał walczyli w innych biegach.

W pierwszym Dudek jechał z Przemysławem Pawlickim, Matejem Zagarem oraz liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw, Jaysonem Doylem. Dudek od początku wyrwał do przodu i niezagrożony wygrał półfinał. Drugie miejsce zajął Zagar. Rywalami Zmarzlika byli: Vaclav Milik,Tai Woffinden i Paweł Przedpełski. Woffinden do mety dotarł pierwszy, a Zmarzlik na ostatniej prostej wyprzedził Przedpełskiego.

W finale Dudek ze startu znów wystrzelił pierwszy, gonił go Woffinden, ale ostatecznie nie dał mu rady. Zmarzlik do samego końca toczył zacięty pojedynek z Zagarem o trzecie miejsce. Górą był Polak.

Wyniki GP Polski:

Wyniki GP PolskiWyniki GP Polski speedwaygp.com

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Jason Doyle, który ma 142 punkty. Drugi w tabeli jest Patryk Dudek (128), a trzeci Tai Woffinden (115).