Grand Prix Szwecji. Wygrana Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej!

kf
12.08.2017 22:51
A A A
Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (Fot. Facebook.com/FIM Speedway Grand Prix)

Doskonale zaprezentowali się polscy żużlowcy podczas sobotniego Grand Prix Szwecji. W Malilli triumfował Bartosz Zmarzlik, a czwarte miejsce zajął Maciej Janowski, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Finałowy bieg sobotniego Grand Prix miał dramatyczny przebieg. Zmarzlik na ostatnim łuku jadąc po zewnętrznej minął prowadzącego Antonio Lindbaecka i triumfował na szwedzkim torze. To druga wygrana Zmarzlika w turnieju Grand Prix.

Czwarte miejsce w Malilli zajął Janowski, który w finałowym biegu musiał uznać wyższość zawodników gospodarzy - Lindbaecka i Fredrika Lindgrena. Polak i tak może być jednak z siebie dumny. Czwarte miejsce w Szwecji dało mu awans na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Janowski (88 pkt) o pięć punktów wyprzedza Jasona Doyle'a z Australii i o osiem oczek Patryka Dudka. Zmarzlik zajmuje szóstą pozycję z 70 punktami na koncie. Kolejne Grand Prix odbędzie się 26 sierpnia na torze w Gorzowie.