GP Słowenii. Patryk Dudek wygrywa Grand Prix. Zmarzlik tuż za plecami lidera

Patryk Dudek wygrał GP Słowenii i było to drugie zwycięstwo Polaka w karierze w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Na 5. miejscu uplasował się Bartosz Zmarzlik.

Patryk Dudek wygrał sobotnie Grand Prix Słowenii. Polak w kolejnych biegach pewnie punktował za trzy. Cztery z siedmiu biegów zakończył na 1 miejscu. W finale pokonał Lindgrena, Hancocka i Doyle'a. Polak bardzo dobrze wystartował z pierwszego pola i cały czas kontrolował wyścig . Tuż za jego plecami dojechali Doyle i Hancock.

Na 5. miejscu w GP Słowenii znalazł się Bartosz Zmarzlik, który jest już na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej Speedway GP. Polak na dwa wyścigi przed końcem sezonu traci już do liderującego Brytyjczyka, Tai'a Woffindena zaledwie 8 punktów. Podium klasyfikacji generalnej zamyka Maciej Jankowski.

Za 2 tygodnie (22 września) żużlowcy zmierzą się w GP Niemiec, które odbędzie się w Teterow. Sezon zakończy 6 października w Toruniu.