Sport.pl

Dobra wola okazana, ale derby i tak 19 czerwca

ŻUŻEL Koniec zamieszania wokół terminu lubuskich derbów. Mecz nie zostanie przełożony na 30 czerwca, tak, jak tego chciała strona gorzowska. Telewizja zasugerowała bowiem inną datę - 7 lipca - a na to w Falubazie zgody już być nie mogło.
Falubaz Zielona Góra podejmie Stal Gorzów zgodnie z terminarzem, czyli 19 czerwca. Zmiany terminu spotkania chcieli gorzowianie, którzy - oficjalnie - w trosce o dobro kibiców obu drużyn zaproponowali rozegranie meczu 30 czerwca. W ten sposób zamierzali rzekomo dać czas zielonogórzanom na uporanie się z problemami związanymi z zamkniętą trybuną K na stadionie. Nieoficjalnie chodziło jednak o to, by w proponowanym terminie Falubaz nie mógł już skorzystać z tzw. rezerwy ZZ za kontuzjowanego Rafała Dobruckiego. Początkowo zielonogórzanie nie chcieli słyszeć o zmianie terminu, ale w środę zmienili zdanie. - Mamy silny zespół, poradzimy sobie bez "zetzetki", dlatego postanowiliśmy wykazać się dobrą wolą i przychylić się do wniosku prezesa Stali Władysława Komarnickiego - mówił prezes Falubazu Robert Dowhan. Dał jednak szefowi gorzowskiego klubu jeden dzień na załatwienie wszelkich formalności związanych z przełożeniem meczu. - Zrobię wszystko, by kibice obu drużyn mogli w godnych warunkach obejrzeć derby w późniejszym terminie - zapowiedział Władysław Komarnicki.

Prezes Stali musiał m.in. przekonać telewizję, by ta również na 30 czerwca zaplanowała transmisję z derbów. Nie udało się. - Otrzymaliśmy odpowiedź ze strony TVP, która nie przychyla się do postulatu przełożenia meczu. Niestety, TVP ma już zobowiązania we wskazanym przez nas terminie - powiedział Komarnicki na łamach oficjalnej strony Stali. TVP Sport na 30 czerwca ma zaplanowaną transmisję z meczów mistrzostw Europy koszykarek. Telewizja zasugerowała jednak, by mecz rozegrać jeszcze później - 7 lipca. - Rozumiemy zobowiązania programowe TVP, jednak wciąż chcemy dać czas władzom klubu z Zielonej Góry na uporanie się z problemem trybuny K - oświadczył Komarnicki. - Teraz sondować będziemy możliwość ustalenia terminu startu 7 lipca przez naszych zawodników. Wierzę, że Falubaz postąpi podobnie.

W Falubazie nie było jednak mowy o jakimkolwiek sądowaniu. Z oczywistej przyczyny - na 7 lipca, w kalendarzu imprez żużlowych, zaplanowane są półfinały indywidualnych mistrzostw Polski, w których wystartuje dwóch zielonogórzan Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. - A poza tym Jonas Davidsson i Andreas Jonsson mają zobowiązania wobec swoich szwedzkich klubów - powiedział rzecznik Falubazu Marek Jankowski. - Na 30 czerwca mogliśmy się zgodzić, choć wtedy Davidsson również planował start w Szwecji, ale na 7 lipca zgody być nie może. Stal przychyliła się do sugestii telewizji, a to oznacza albo skrajną złośliwość wobec nas, albo totalnie amatorskie podejście do tematu. Dlatego kończymy temat przekładania derbów i zaczynamy sprzedaż biletów.

Wciąż nie wiadomo, czy kibice będą mogli oglądać zawody z trybuny K, która ciągle nie została dopuszczona do użytku. Póki co obowiązuje wersja, że sektor będzie zamknięty. Oficjalne stanowisko prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego jest takie, że cokolwiek w temacie otwarcia trybuny będzie wiadomo najwcześniej 19 czerwca, a więc w dniu meczu Falubazu ze Stalą. - Cóż, nie pozostanie nam nic innego jak przygotowywać się do meczu w świadomości, że kibice nie wypełnią całego stadionu - stwierdził Marek Jankowski. - Oczywiście wciąż liczymy na to, że może nastąpi jakiś pozytywny zwrot w temacie trybuny K, dochodzą do nas różne wieści, ale my musimy czekać na oficjalne stanowisko miasta. Dlatego też poinformowaliśmy gorzowski klub o tym, że rozważamy rozegranie meczu bez udziału kibiców Stali.

Zielonogórscy kibice od wczoraj mogą kupować bilety na derbowy pojedynek. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą niedzielę, z pewnością rzesze fanów Falubazu ruszą do Leszna na mecz z mistrzami Polski. O spotkaniu zielonogórzan z Unią napiszemy jutro.

Bilety na derby

Przedsprzedaż biletów na mecz Falubazu ze Stalą prowadzona jest m.in. w sklepach kibica, marketach Intermarche, biurach podróży Odkrywca i Eldorado. Można je kupić również w stałych punktach handlowych w Sulechowie, Nowej Soli, Wolsztynie, Krośnie Odrzańskim i Żarach.

Ceny wejściówek: 50 i 45 zł (sektor H), 55 zł (miejsca numerowane - sektory B-G), 75 zł (miejsca numerowane - sektory A, I, J), 200 zł (miejsca numerowane - sektor VIP "pod wieżą"). Bilety na sektory: A, I, J i VIP można kupować w internecie na stronie abilet.pl. W dniu meczu kasy na stadionie otwarte zostaną o godz. 14. Początek derbów o godz. 20.30.