Sport.pl

Tomasz Gollob nie ma czucia w nogach

Przykre informacje ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Tomasz Gollob, który przed kilkoma dniami doznał poważnego wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie, nie odzyskał czucia w nogach.
Informację o aktualnym stanie zdrowia żużlowca i podjęciu przez niego współpracy z psychologiem przekazał za pośrednictwem twittera dziennikarz TVP Info Hubert Malinowski.Do wypadku doszło w niedzielę podczas treningu poprzedzającego motocrossowe zawody w Chełmnie. W jego wyniku Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, doznał bardzo poważnych obrażeń, w tym złamania siódmego kręgu oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Oprócz tego ma złamane żebra, a także stłuczenia płuc i mięśnia sercowego.

Jeszcze w niedzielę sportowiec przeszedł operację, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wybudzony został we wtorek. Oddycha już samodzielnie i może jeść, ale wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Postępowanie dotyczy możliwości spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura chce przesłuchać Golloba po 3 maja.

Więcej o:
Komentarze (71)
Tomasz Gollob nie ma czucia w nogach
Zaloguj się
 • Roman Jabłonowski

  Oceniono 1 raz 1

  Ciężko przyjąć pocieszenie, bo zdrowie to indywidualna choroba, ale nie kupil Pan Mistrza tylko WYWACZYL więc WIERZYMY ze bedzie Pan dalej walczyl i że bedze podjum. Pozdrawiam

 • szympansjera

  Oceniono 1 raz 1

  Miejmy nadzieję, że był ubezpieczony. I to na dużą sumę, tak jak wszyscy sportowcy aktywni w sportach wysokiego ryzyka powinni być ubezpieczeni właśnie od tego rodzaju fatalnych wypadków. I proszę nie hejtować minusami, bo taka jest - niestety - brutalna prawda. Człowieka owszem, jak najbardziej szkoda, bo to w zasadzie koniec jego kariery sportowej, i smutne to jest, ale trzeba się też zmierzyć z prawdą, niestety przykrą i bolesną.

 • Roman Fiszer

  0

  A tyle sie mowilo,Tomek starczy,wyhamuj,niestety nie sluchales,sport ktory tak kochasz i wszystko mu dales okazal sie zgubny. NIE bedzie latwo ,ale nie beznadziejnie ,nawet w najgorszym scenariuszu musisz sie odnalezc i sie podniesc,a liczyc w tej walce mozesz tylko na siebie.ZYCZE ODWAGI I WTRWALOSCI.

 • Martyna ITyle

  0

  Panie Tomaszu ja walczę już 8 miesięcy po wypadku samochodowym uszkodzenie rdzenia i th8..Tylko wiara i ciężka praca..Martyna sportowiec. Mam profil na FB z ćwiczeniami

 • 0

  I co z tych pieniędzy które ma, a które są zarobione ciężką pracą i wyrzeczeniami tak wspaniałego sportowca. Myślę że nie wiecie ile Kosztuje rehabilitacja a zwłaszcza po takim wypadku. Ja też nie wiem. Jestem osobą niepełnosprawną i wiem że za pieniądze nie kupi się zdrowia. Tak jak niektórzy myślą. Panie Tomku proszę walczyć. Jest Pan we wspaniałych rękach. Wiem bo też jestem pacjentka profesora Harata. Jeżdżę tam z Krakowa. Walka i nadzieja.

 • zebrzec

  0

  Panie Tomaszu, jestesmy z Panem!

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 2 razy 0

  Na pewno zdawał sobie sprawę, że podejmując się tak ryzykownego zajęcia może go to spotkać. No i spotkało. Mam nadzieję, że dotychczasowe życie i osiągnięcia ware były przyszłości, jak go czeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX