Sport.pl

W sobotę żużlowy Puchar św. Dominika. Atrakcyjna obsada

W sobotę na stadionie przy Długich Ogrodach odbędzie się międzynarodowy czwórmecz o Puchar św. Dominika. W zawodach wystartuje 16 zawodników, początek o godz. 17.
W przerwie ligowej (żużlowcy powrócą na tory Enea Ekstraligi w przyszły weekend) kierownictwo gdańskiego klubu postanowiło reaktywować turniej rozgrywany przy okazji Jarmarku Dominikańskiego. Kiedyś były to zawody pod nazwą Speedway Show Dominik, teraz żużlowcy pojadą o Puchar św. Dominika.

Na starcie zawodów stanie 16 zawodników, którzy zostaną podzieleni na cztery zespoły. Czwórmecz rozegrany zostanie według 20-biegowej tabeli. Po rozegraniu czterech serii startów punkty wszystkich zawodników zostaną zsumowane, a obsadę wyścigów od siedemnastego do dwudziestego ustalą indywidualne osiągnięcia żużlowców. W 17. biegu pojadą najsłabsi zawodnicy poszczególnych ekip, w 18. kolejni itd. Zwycięzcę wyłoni ostatni wyścig, w którym zmierzą się ze sobą najlepsi żużlowcy każdego z zespołów.

Organizatorom udało się zgromadzić atrakcyjną obsadę zawodów. Wystartują oczywiście zawodnicy Renault Zdunek Wybrzeże (Thomas H. Jonasson, Leon Madsen, Krystian Pieszczek, Renat Gafurow, Artur Mroczka), czołowi polscy seniorzy (Grzegorz Walasek, Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Rune Holta) czy zdolna młodzież (Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki Czech Vaclav Milik, Łotysz Andriej Lebiediew, Rosjanin Wiktor Kułakow). Dla gdańskich kibiców dużą atrakcją powinien być powrót na stadion przy Długich Ogrodach Magnusa Zetterstroema. Szwed przez cztery lata startów w Wybrzeżu (2008-11) stał się ulubieńcem miejscowych fanów, był prawdziwym kapitanem i liderem zespołu. "Zorro" w tym roku skończy 43 lata, ale wciąż cieszy swoją jazdą kibiców w całej Europie i cały czas spisuje się nieźle. W Polsce w tym sezonie reprezentuje barwy I-ligowego Orła Łódź i ze średnią 1,71 pkt/bieg zajmuje w klasyfikacji indywidualnej 28. miejsce.

Ceny biletów na sobotni turniej ustalono na 25 zł (normalny) oraz 15 zł (ulgowy). Na bilet ulgowy wejść będą mogli m.in. posiadacze karnetów na sezon 2014. Dzieci do lat 8 wejść mogą na podstawie programu zawodów (5 zł).

Ponadto w piątek (przed rozpoczynającym się o godz. 20.30 meczem Lechia - Podbeskidzie w okolicach PGE Areny) i sobotę (na ul. Długi Targ od godz. 12) gdańskie podprowadzające rozdadzą aż 10 tys. sztuk ulotek reklamujących turniej. Posiadanie takiej ulotki będzie równoznaczne z prawem wstępu na imprezę na podstawie biletu ulgowego.

Składy drużyn czwórmeczu o Puchar Św. Dominika:

Wschodzące gwiazdy: Piotr Pawlicki, Krystian Pieszczek, Vaclav Milik, Bartosz Zmarzlik

Skandynawia: Thomas H. Jonasson, Rune Holta, Magnus Zetterstroem, Leon Madsen

Biało-czerwoni: Grzegorz Walasek, Artur Mroczka, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Buczkowski

Wschód: Wiktor Kułakow, Andriej Lebiediew, Denis Gizatullin, Renat Gafurow

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY


Więcej o: