Sport.pl

Mirosław Kowalik będzie komentował mecze żużla w telewizji

Ma nowe zajęcie po rozstaniu z Unibaksem Toruń.
Kowalik w kwietniu stracił posadę szkoleniowca młodzieży w tym klubie. Zastąpi go Jacek Krzyżaniak. Kowalik będzie miał okazję pracować przed mikrofonem TVP.

Nice Polską Ligę Żużlową będzie można oglądać w TVP Regionalnej, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Dzięki porozumieniu pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską i firmą Nice rozgrywki I ligi w sezonie 2014 zmieniają nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. Jeszcze nigdy ta niższa klasa rozgrywkowa nie miała sponsora tytularnego.

Dzięki centralizacji praw rozgrywki będzie transmitować Telewizja Polska. W każdej kolejce jeden mecz na żywo pokaże TVP Regionalna (niedziela, godz. 13.45; jeden mecz w Wielki Poniedziałek o tej samej porze), która znajduje się w telewizji naziemnej. Dostęp do transmisji z Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie więc miało praktycznie każde gospodarstwo w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny. Spotkania (w większości także na żywo) będzie pokazywać także TVP Sport oraz będą dostępne na stronie sport.tvp.pl.

W sumie będzie 18 transmisji: 14 z rundy zasadniczej, po dwa spotkania półfinałowe i finałowe. Dodatkowo w ramach podpisanego porozumienia Telewizja Polska pokaże także dwa mecze reprezentacji Polski.

Nice Polska Liga Żużlowa będzie także odpowiednio promowana w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a podsumowanie każdej kolejki znajdzie się w "Sportowej Niedzieli" emitowanej w TVP INFO i TVP Sport.

Już w niedzielę pierwszy mecz Nice Polskiej Ligi Żużlowej na antenach TVP. O godz. 13.45 w TVP Regionalnej, a także na stronie sport.tvp.pl będzie można zobaczyć spotkanie ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz (powtórka w TVP Sport o godz. 17.30). Mecz skomentuje Rafał Darżynkiewicz wraz z Mirosławem Kowalikiem - byłym żużlowcem, dwukrotnym drużynowym mistrzem Polski w barwach klubu z Torunia. Studio poprowadzi Sebastian Parfjanowicz, a reporterem będzie Filip Czyszanowski.