GP Nowej Zelandii. Zwycięstwo debiutanta, Kasprzak na podium

Niemiec Martin Smolinski wygrał GP Nowej Zelandii, pierwszą rundę nowego sezonu. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak, a Jarosław Hampel odpadł w półfinale.
Kasprzak długo nie mógł się pogodzić z porażką i miał pretensje do Pedersena. Gdy Smolinski robił rundę honorową Polak i Duńczyk długo i intensywnie dyskutowali. Mimo zwycięstwa w debiutanckim starcie Niemiec nie został pierwszym liderem nowego sezonu. Więcej punktów od niego zdobyli Pedersen (19) i Kasprzak (17). Jarosław Hampel skończył zawody z ośmioma punktami i został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Relacja z zawodów:

10:10 Ależ błąd Kasprzaka! Polak spokojnie prowadził, ale na trzecim okrążeniu spadł nagle na trzecie miejsce. Starcie Polaka z Pedersenem wykorzystał Martin Smolinski. Rewelacyjny debiutant wygrał Grand Prix!

9:57 Krzysztof Kasprzak w finale! Na drugim okrążeniu objął prowadzenie i dojechał do mety przed Martinem Smolinskim. Polak będzie mógł wybrać pozycję startową w finale jako pierwszy.

9:53 Kapitalny pierwszy półfinał wygrał Lindgren! Pedersen i Holder walczyli o drugie miejsce i ostatecznie do finału wszedł Duńczyk. Jarosław Hampel już przy starcie spadł na czwarte miejsce i niewiele mógł zrobić. Kończy GP Nowej Zelandii z ośmioma punktami.

9:37 Wreszcie świetny start Hampela! Kapitalnie wystartował, odparł atak Smolinskiego, a potem kontrolował jazdę do mety. Trzy punkty dały awans do półfinału. Zobaczymy w nim także Krzysztofa Kasprzaka. Liderem GP jest Nicki Pedersen.

9:23 Hampel wciąż ma szanse na półfinał. Nicki Pedersen wygrał swój kolejny wyścig, dzięki czemu mniej punktów zdobyli Jonsson i Iversen.

8:53 Paskudne zakończenie wyścigu, w którym Krzysztof Kasprzak przyjechał za Nickim Pedersenem. Walczący o trzecią pozycję Smolinski, uderzył w motocykl Darcy'ego Warda. Reprezentant Niemiec wyszedł z upadku bez szwanku, ale Ward poważnie ucierpiał. Z toru został zabrany na noszach, a według pierwszych diagnoz doznał wstrząśnienia mózgu.

8:44 Tym razem Hampel pięknie walczył z Chrisem Holderem, ale mimo brawurowego ataku dojechał do mety jako drugi. Jego sytuacja robi się coraz trudniejsza.

8:29 Niestety w swoim trzecim biegu Hampel znów dojeżdża na trzecim miejscu i znów zdobywa tylko punkt. Kasprzak z kolei nie przestaje zadziwiać. W swoim trzecim biegu świetnie wystartował, odparł ataki Holdera i znów wygrał!

8:22 W swoich dwóch pierwszych startach Hampel zdobył tylko dwa punkty i musi się poprawić w kolejnych rundach. Świetnie za to spisuje się Krzysztof Kasprzak, który wygrał już dwa biegi. Liderem jest niesamowity debiutant z Niemiec Martin Smolinski.