Sport.pl

Żużel. Gala Czarnego Sportu odwołana po zamieszaniu z finałem Enea Ekstraligi

?Z uwagi na okoliczności towarzyszące zakończeniu sezonu Enea Ekstraligi organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu Gali Czarnego Sportu na kolejny sezon? - poinformowała w specjalnym oświadczeniu telewizja NC+.
Gala miała odbyć się 8 października, ale nikt nie spodziewał się takiego skandalu w finale żużlowej ligi. Unibax Toruń zrezygnował z walki w rewanżowym meczu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra, bo nie mógł wyjechać na tor kontuzjowany Tomasz Gollob. Unibaksowi grozi nawet degradacja do 1. ligi.

Ponieważ atmosfera wzajemnych oskarżeń nie współgra ze świętem sportu, jakim jest Gala Czarnego Sportu, organizatorzy zdecydowali się na przesunięcie jej na kolejny sezon.

Podczas imprezy najlepsi zawodnicy otrzymują tzw. Szczakiele, czyli statuetki nawiązujące swą nazwą do Jerzego Szczakiela, mistrza świata z 1973 roku.

Pełna treść oświadczenia organizatorów

"Uprzejmie informujemy, że z uwagi na okoliczności towarzyszące zakończeniu sezonu Enea Ekstraligi organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu Gali Czarnego Sportu na kolejny sezon. Uznaliśmy wspólnie, że Gala powinna się odbyć w atmosferze sportowego święta, kiedy wszyscy będziemy mogli skoncentrować się na tym, co ważnego zdarzyło się na torze, a nie poza nim. Mamy nadzieję, że ta decyzja zostanie przez Państwa przyjęta ze zrozumieniem".

Więcej o:
Komentarze (3)
Żużel. Gala Czarnego Sportu odwołana po zamieszaniu z finałem Enea Ekstraligi
Zaloguj się
 • krolowa-mroku

  Oceniono 4 razy 2

  I przez takie bydło jak Kryjom czy Karkosik odwołano galę dla wszystkich żużlowców, bogu ducha winnych. Nie dostaną swoich nagród Ci, którzy na nie zasłużyli i nie mają NIC wspólnego z tymi dwoma kretynami. Jeśli jeszcze można zmienić tę decyzję, to proponuję jednak zorganizować uroczystość z ZAKAZEM WSTĘPU dla "kierownictwa" Unibaxu. Dlaczego za hocki-klocki kilku idiotów ma cierpieć całe środowisko żużlowe???

 • dar331

  Oceniono 3 razy 1

  Można by takiego Szczakiela ... panu Romanowi;
  przecież chciał chłop dobrze ...

 • srakanamaksa

  Oceniono 1 raz -1

  jak nie ma gali to chociaż stype trzeba zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX