Sport.pl

Grand Prix Skandynawii. Poważny wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob miał poważny wypadek w swoim pierwszym biegu podczas Grand Prix Skandynawii. Po zderzeniu z Taiem Woffindenem uderzył głową o tor, a potem trafił go jeszcze motocykl rywala. Pierwsze diagnozy mówią o wstrząśnieniu mózgu i kontuzji pleców, ale na szczęście na ma żadnych złamań.
Gollob dwukrotnie tracił przytomność. Pierwszy raz przy uderzeniu o tor, a potem podczas interwencji lekarzy. Polskim żużlowcem natychmiast zajęli się lekarze. Został położony na noszach i odwieziony karetką z toru. Reporterzy Canal Plus potwierdzili, że Gollob ma wstrząśnienie mózgu i doznał kontuzji pleców. W szpitalu nasz zawodnik przeszedł badania tomografem. Nie wykazały one na szczęście żadnych złamań.

Do wypadku doszło na pierwszym okrążeniu. Gollob wystartował przed Woffindenem. Na wirażu Brytyjczyk wjechał w tylne koło polskiego żużlowca, za co został wykluczony z biegu. Brytyjczyk dalej jechał w zawodach, mimo że podczas wypadku doznał kontuzji ręki. Po każdym kolejnym biegu schodzi z motocykla niemal ze łzami w oczach, w piątym biegu zrezygnował z dalszych startów. Lekarz zdiagnozował u niego złamanie obojczyka. W poniedziałek Woffindena czeka operacja.

Na torze w Sztokholmie ucierpiał jeszcze Słowak Martin Vaculik, który przewrócił w 12. biegu, ale opuścił tor o własnych siłach.

Zawody wygrał Niels Kristian Iversen, przed Matejem Zagarem i Jarosławem Hampelem.

Relacja z GP Skandynawii »

Więcej o:
Komentarze (22)
Grand Prix Skandynawii. Poważny wypadek Tomasza Golloba
Zaloguj się
 • atariste

  Oceniono 70 razy 58

  oby to nie było nic poważnego ;/

  trzymam kciuki i liczę na finał falubaz vs unibax z Panem Tomkiem w formie .

 • krolowa-mroku

  Oceniono 34 razy 10

  Rety, mówcie co z Tomkiem!

  O Lee Richardsonie też długo nic nie mówili... :(((

 • thomasseyr

  Oceniono 11 razy 5

  Tajski powinien być wykluczony z całego turnieju po tym 1 wyścigu. Po prostu bandycka jazda, nie mająca nic wspólnego ze speedwayem. Z tym torem też poroniony pomysł. Mają naturalny w Malilla, a robią na jakimś sztucznym badziewiu.

 • jajecznicazpomidorami

  Oceniono 7 razy 5

  tyle jest ładnych stadionów i dobrych torów ,a oni umyslili sobie robić jednodniowe .. kasa panie kasa ..

 • sid666sid

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=NffvwDxlkE0

 • jarekjareckisz

  0

  filmik z tego zdarzenia w zwolnionym tempie youtu.be/uis3ZzB9eL0

 • cezar85

  0

  @ant44

  podaj pesele rodziców

 • ant44

  Oceniono 23 razy -19

  '' W szpitalu nasz zawodnik przeszedł badania'', - NASZ????, CZYJ???? Gazetowy? Bo ja nie mam na stanie żadnych tzw. sportowców, choć niestety państwo opłaca ich wbrew mojej woli. Wg zasady: igrców dla gawiedzi, kiedy nie ma chleba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX