Sport.pl

Żużlowe GP Słowenii. Hampel najlepszy w Krsku! A Gollob trzeci

Znakomicie zaprezentowali się polscy żużlowcy w słoweńskim Krsku, gdzie rozegrano GP Słowenii. Jarosław Hampel wygrał całe zawody i było to jego piąte zwycięstwo w karierze. Wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Brytyjczyka Taia Woofindena oraz Tomasza Golloba.
:
-
Tak relacjonowaliśmy na żywo GP Słowenii [ZDJĘCIA]

Zawody rozpoczęły się dla Polaków znakomicie. Hampel i Gollob wygrali swoje biegi, a trzeci z Polaków - Krzysztof Kasprzak przyjechał drugi. Później było jednak słabiej. W dwóch kolejnych biegach Hampel wywalczył zaledwie jeden punkt, Gollob trzy, tylko Kasprzak trzymał swój poziom i zgarnął pięć "oczek". Ale w decydujących dwóch biegach nasi najbardziej doświadczeni żużlowcy zachowali zimną krew i je pewnie wygrali, awansując do półfinałów. Kasprzakowi zabrakło do awansu zwycięstwa. Miał tyle samo punktów (osiem) co ósmy Matej Zagar, ale o jeden wygrany bieg mniej.

Półfinały były już wielkim popisem Polaków. Obaj wygrali je bardzo pewnie i pierwsi wybierali tory przed finałem, w którym obok nich i lidera cyklu Woffindena, pojechał Niels Kristian Iversen.

Hampel z toru pierwszego wystrzelił jak z procy i do końca rywale oglądali jego plecy. Gollob dał się wyprzedzić Brytyjczykowi na pierwszym okrążeniu i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Było to piąte zwycięstwo Hampela w karierze, a trzecie w tym sezonie, wcześniej był najlepszy w Auckland i Gorzowie Wielkopolskim. Gollob na podium stanął po raz 52.

- Na początku turnieju miałem trochę problemów, w połowie zawodów w ogóle nie myślałem o tym, że mogę wygrać - powiedział po finale Hampel. - Ale kiedy w parkingu zauważyłem przechadzającego się Tony Rickardssona [sześciokrotny mistrz świata na żużlu - red.], kiedy popatrzyłem na tego faceta, to pomyślałem, że muszę to wygrać. Udało się - dodał.

W klasyfikacji generalnej IMŚ wciąż prowadzi Tai Woffinden. Brytyjczyk powiększył przewagę nad nieobecnym z powodu kontuzji Emilem Sajfutdinowem do 20 punktów. Brytyjczyk ma na koncie 134 "oczka", Hampel jest trzeci ze 112 punktami, Gollob zajmuje ósmą pozycję, a Kasprzak dwunastą.

Więcej o:
Komentarze (11)
Żużlowe GP Słowenii. Hampel najlepszy w Krsku! A Gollob trzeci
Zaloguj się
 • janekfones

  Oceniono 47 razy 39

  Zadziwia mnie brak komentarzy pod newsami, które informują nas o sukcesach naszych sportowców, mniej
  znaczących sportach. Jeśli gdzieś przegrywamy, to się raptem kilkanaście komentarzy.

 • pater66

  Oceniono 28 razy 24

  po ostatnich porażkach naszych żużlowców w GP ten sukces jeszcze bardziej smakuje,

 • repres1

  Oceniono 17 razy 11

  System rozgrywek GP sprawia, że pojęcie "wygrał" stało się dość względne. Hampel zdobył 16 punktów, a jego rywal 17, czyli przegrany w turnieju powiększył przewagę nad zwycięzcą.
  Chyba trzeba szukać innego systemu punktacji do klasyfikacji generalnej.

 • prawdziwykibic.pl

  Oceniono 13 razy 7

  Gratulacje dla chłopaków, nie powtórzą ten miejsca w Toruniu 5 października, to będzie co świętować.
  do zobaczenia na torze, PrawdziwyKibic.pl

 • mamon3

  Oceniono 3 razy -3

  napiszcie też że w półfinale i finale oszukał sędziego i ukradł start dlatego wygrał.
  Dla niewtajemniczonych zawodnik na starcie powinien stać nieruchomy a Hampel się czołga - opanował to do perfekcji - dzięki czemu jest po starcie na prowadzeniu.

 • czoper62

  Oceniono 25 razy -5

  I zowuśmy wygrali? To jakaś epidemia czy co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX