Sport.pl

GP na żużlu. Jarosław Hampel najlepszy w Gorzowie Wielkopolskim

Jarosław Hampel zwyciężył szóstą w tym sezonie imprezę z cyklu Grand Prix i awansował w klasyfikacji generalnej na czwarte miejsce. W Gorzowie rozczarował Tomasz Gollob, który nie przebrnął nawet przez eliminacje.
:
-
Oprócz Golloba i Hampela w imprezie udział wzięło dwóch innych naszych reprezentantów - Krzysztof Kasprzak i startujący z dziką kartą Bartosz Zmarzlik. W eliminacjach zdecydowanie najlepiej radził sobie Kasprzak. Zawodnik z Gorzowa po pierwszej rundzie był piąty.

Słabo spisał się Gollob, który w czterech pierwszych wyścigach zdobył tylko cztery punkty, a w ostatnim, z powodu defektu musiał zjechać z toru. Do półfinałów nie zdołał awansować również Zmarzlik. Młody zawodnik zdołał wygrać jeden bieg, ale zawody ukończył ostatecznie na dwunastej pozycji.

Bohaterem wieczoru okazał się Hampel. Zawodnik Falubazu rozkręcał się z każdym kolejnym biegiem. Do półfinału awansował dzięki temu, że w jednej z serii był na mecie szybszy niż mający taki sam dorobek punktowy Nicki Pedersen. Potem pokazał jednak klasę. W swoim biegu nie dał przeciwnikom żadnych szans prowadząc od samego początku i wygrywając między innymi z trzecim Kasprzakiem. Niemal identyczny przebieg miał finał, w którym Hampel przybył na metę szybciej od mistrza świata Chrisa Holdera, Grega Hancocka i Tai Woffindena.

W decydującym biegu zabrakło Emila Sajfutdinowa. Lider klasyfikacji generalnej nie potrafił utrzymać dobrej dyspozycji z początku zawodów i w swoim półfinale niespodziewanie zajął dopiero trzecią lokatę. Mimo to utrzymał prowadzenie w całym cyklu. Stratę do Rosjanina zdołał nadrobić Woffinden, który w sobotę startował z kontuzją obojczyka. Hampel awansował na czwartą lokatę. Kolejno ósme i dziewiąte miejsce zajmują Gollob i Kasprzak.

Kolejne zawody odbędą się 29 czerwca w Kopenhadze.

Więcej o:
Komentarze (10)
GP na żużlu. Jarosław Hampel najlepszy w Gorzowie Wielkopolskim
Zaloguj się
 • xfish

  Oceniono 33 razy 29

  "Stratę do Rosjanina zdołał nadrobić Woffinden"
  Naprawde? Sayfudinow zdobyl w Gorzowie najwiecej punktow z wszystkich zawodnikow- 15, Woffinden zdobyl 12. Wiec strada Anglika raczej wzrosla.

 • radziutrener

  Oceniono 29 razy 27

  Fajnie że tabela Grand Prix jest z 2011 roku, można sobie aktualną sytuację sprawdzić

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 23 razy 19

  Na gazecie na żużel klikam tylko, żeby się pośmiać z autora. Za każdym razem jakieś głupoty muszą być. ZA KAŻDYM RAZEM.

 • ladychapel

  Oceniono 31 razy 9

  Kocham żużel. Ale za 15 minut będziecie dalej pisać o nędznej piłce nożnej i o tym że lewy (laluś wypacykowany) się żeni.

 • facio60

  Oceniono 26 razy 0

  ilu ludzi i ile krajów interesuje się tym sportem?
  Byłem przez dłuższy czas w kilku krajach europejskich i w żadnych rubrykach sportowych nie znalazłem tam ani słowa o żużlu.
  To sport przeznaczony kiedyś dla mało wyrobionej braci górniczej, która po ciężkiej pracy w kopalni chętnie zasiadała na stadionie z piwem lub flaszką w ręku. Ryk silników i jazda w kółko 4 motocykli zabijała proces myślowy i z łatwością pozwalała stwierdzić kto wygrał. Stąd popularność tego sportu w latach 60 i 70-tych w Polsce, Anglii, Walii, czy Australii.
  No, a teraz czekam na minusowanie przez fanatyków tego sportu.
  Muszę powiedzieć jeszcze, że ci zaciekli zwolennicy wykruszają się po kilku najwyżej latach.
  Obserwuję to na forum np. żużel.

 • apolinaryleonardkapustowicz

  Oceniono 13 razy -1

  Żużel jest fajny - skręcasz w lewo a jedziesz w prawo :)

 • rgp7

  Oceniono 21 razy -11

  Żużel to sport niszowy przez duże N,, szczególnie na świecie... pgr-basket.blogspot.com/2013/02/upadek-speedwaya-z-basketem-w-tle.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX