Sport.pl

Żużel. Polacy mistrzami świata w jeździe w parach!

Tomasz Gollob i Adrian Miedziński zostali mistrzami świata w jeździe w parach na żużlu. Polacy przez całe zawody popisywali się znakomitą formą, a w wielkim finale Eurosport Speedway Best Pairs bezdyskusyjnie pokonali Rosjan.
:
-
Znakomitą dyspozycję pokazywał zwłaszcza Adrian Miedziński, który nieoczekiwanie zastąpił Jarosława Hampela. Jak przyznał później żużlowiec Falubazu, była to jedynie decyzja trenera, który stwierdził, że Miedziński lepiej znał tor w Toruniu.

Jak się później okazało, była to trafna decyzja. Miedziński był drugi w pierwszym swoim biegu, a dwa kolejne już wygrał. Od początku znakomicie jeździli też Rosjanie, którzy wygrali wszystkie biegi w turnieju zasadniczym, poza ostatnim z Polakami, kiedy to gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo.

Mimo tej porażki to Rosjanie byli najlepsi po fazie zasadniczej, mając 36 punktów na koncie, i zapewnili sobie tym samym udział w finale. O drugie miejsce w biegu kończącym toruńskie zawody w półfinale zmierzyli się Polacy z Duńczykami.

W nim Gollob i Miedziński, którzy po kapitalnym starcie od samego początku zajmowali dwa pierwsze miejsca, długo musieli bronić się przed atakami Jensena, ale Gollob, który znakomicie potrafi jeździć w drużynie, skutecznie odpierał ataki rywala, gdy Miedziński uciekał na prowadzeniu. Ostatecznie udało się dowieźć dwa pierwsze miejsca i mogliśmy już czekać na finał z Rosją.

W finale Polacy tylko potwierdzili swoją klasę. Już na starcie odskoczyli rywalom tak, że Rosjanie nawet przez chwilę nie potrafili zagrozić rywalom. Ostatecznie Gollob i Miedziński bez problemu dowieźli zwycięstwo do mety i zostali mistrzami świata w jeździe w parach, wygrywając Eurosport Speedway Best Pairs.

Więcej o:
Komentarze (16)
Żużel. Polacy mistrzami świata w jeździe w parach!
Zaloguj się
 • ladychapel

  Oceniono 91 razy 71

  Kocham żużel, kocham huk motorów i zapach metanolu. Nienawidzę natomiast polskiego futbolu. Zdaję sobie sprawę z tego, że artykuł ten za... 20 minut zniknie i zastąpi go kolejny - o treści fenomenu kolesia o ksywce lewy.

 • lucassj90

  Oceniono 30 razy 24

  Mercyński ? WTF /????

 • alienisko

  Oceniono 20 razy 20

  To nie były żadne Mistrzostwa Świata, tylko komercyjny turniej par. :)

 • adjan463

  Oceniono 27 razy 19

  Co za Marcyński?Po pijaku pisałeś pismaczku?To jest chore.

 • mloo

  Oceniono 14 razy 14

  Pierwszy raz oglądałem żużel w Polsce przy prawie pustych trybunach. Co się stało? Ktoś wie?

 • barwie

  Oceniono 15 razy 13

  O żesz fak, ale pojechał..... przy MISTRZOSTWACH ŚWIATA Marcyński to właściwie pikuś :-D

 • augenthaler

  Oceniono 14 razy 8

  Czy serwisy swiatowe wspominaja o tym wydarzeniu?

 • rgp7

  Oceniono 9 razy 7

  Eurosport nieźle rozpromował imprezę. Ok, wygraliśmy. Jeszcze trochę i niektóre kraje nie będą miały kogo wystawić w takich turniejach par. pgr-basket.blogspot.com/2013/02/upadek-speedwaya-z-basketem-w-tle.html

 • nygga

  Oceniono 4 razy 4

  Przynajmniej jeden POLSKI AKCENT SPORTOWY w tym tygodniu.
  Najpierw siatkarze padli, później piłkarzyki...
  Oczywiście dużą zasługą było podniesienie się Golloba, bo początek miał tragiczny (oprócz pierwszego biegu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX