Sport.pl

Żużel. Polacy mistrzami świata w jeździe w parach!

:
-
Tomasz Gollob i Adrian Miedziński zostali mistrzami świata w jeździe w parach na żużlu. Polacy przez całe zawody popisywali się znakomitą formą, a w wielkim finale Eurosport Speedway Best Pairs bezdyskusyjnie pokonali Rosjan.
Znakomitą dyspozycję pokazywał zwłaszcza Adrian Miedziński, który nieoczekiwanie zastąpił Jarosława Hampela. Jak przyznał później żużlowiec Falubazu, była to jedynie decyzja trenera, który stwierdził, że Miedziński lepiej znał tor w Toruniu.

Jak się później okazało, była to trafna decyzja. Miedziński był drugi w pierwszym swoim biegu, a dwa kolejne już wygrał. Od początku znakomicie jeździli też Rosjanie, którzy wygrali wszystkie biegi w turnieju zasadniczym, poza ostatnim z Polakami, kiedy to gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo.

Mimo tej porażki to Rosjanie byli najlepsi po fazie zasadniczej, mając 36 punktów na koncie, i zapewnili sobie tym samym udział w finale. O drugie miejsce w biegu kończącym toruńskie zawody w półfinale zmierzyli się Polacy z Duńczykami.

W nim Gollob i Miedziński, którzy po kapitalnym starcie od samego początku zajmowali dwa pierwsze miejsca, długo musieli bronić się przed atakami Jensena, ale Gollob, który znakomicie potrafi jeździć w drużynie, skutecznie odpierał ataki rywala, gdy Miedziński uciekał na prowadzeniu. Ostatecznie udało się dowieźć dwa pierwsze miejsca i mogliśmy już czekać na finał z Rosją.

W finale Polacy tylko potwierdzili swoją klasę. Już na starcie odskoczyli rywalom tak, że Rosjanie nawet przez chwilę nie potrafili zagrozić rywalom. Ostatecznie Gollob i Miedziński bez problemu dowieźli zwycięstwo do mety i zostali mistrzami świata w jeździe w parach, wygrywając Eurosport Speedway Best Pairs.

Więcej o:
Komentarze (16)
Żużel. Polacy mistrzami świata w jeździe w parach!
Zaloguj się
 • ladychapel

  Oceniono 91 razy 71

  Kocham żużel, kocham huk motorów i zapach metanolu. Nienawidzę natomiast polskiego futbolu. Zdaję sobie sprawę z tego, że artykuł ten za... 20 minut zniknie i zastąpi go kolejny - o treści fenomenu kolesia o ksywce lewy.

 • lucassj90

  Oceniono 30 razy 24

  Mercyński ? WTF /????

 • alienisko

  Oceniono 20 razy 20

  To nie były żadne Mistrzostwa Świata, tylko komercyjny turniej par. :)

 • adjan463

  Oceniono 27 razy 19

  Co za Marcyński?Po pijaku pisałeś pismaczku?To jest chore.

 • mloo

  Oceniono 14 razy 14

  Pierwszy raz oglądałem żużel w Polsce przy prawie pustych trybunach. Co się stało? Ktoś wie?

 • barwie

  Oceniono 15 razy 13

  O żesz fak, ale pojechał..... przy MISTRZOSTWACH ŚWIATA Marcyński to właściwie pikuś :-D

 • augenthaler

  Oceniono 14 razy 8

  Czy serwisy swiatowe wspominaja o tym wydarzeniu?

 • rgp7

  Oceniono 9 razy 7

  Eurosport nieźle rozpromował imprezę. Ok, wygraliśmy. Jeszcze trochę i niektóre kraje nie będą miały kogo wystawić w takich turniejach par. pgr-basket.blogspot.com/2013/02/upadek-speedwaya-z-basketem-w-tle.html

 • nygga

  Oceniono 4 razy 4

  Przynajmniej jeden POLSKI AKCENT SPORTOWY w tym tygodniu.
  Najpierw siatkarze padli, później piłkarzyki...
  Oczywiście dużą zasługą było podniesienie się Golloba, bo początek miał tragiczny (oprócz pierwszego biegu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX