Sport.pl

Wielki żużel już za dwa dni. Siedem par walczy o tytuł. Po 20 latach

Dwadzieścia lat minęło od ostatnich, oficjalnych zmagań najlepszych par żużlowych świata. Dzięki zawodom Eurosport Speedway Best Pairs ta rywalizacja wraca do łask. W sobotę siedem najlepszych reprezentacji spotka się na toruńskiej Motoarenie. Początek o 19:00.
Czy obejrzysz turniej? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Przypomnijmy, że wystąpią ekipy Polski, Danii, Szwecji, Australii, USA, Rosji i Czech. Znamy już także składy, przynajmniej te podstawowe, w jakich wystąpią poszczególne ekipy. Trzeba przyznać, że menedżerowie niektórych ekip do ostatniej chwili będą czekać z podaniem ostatecznej trójki. Tak będzie w przypadku Australii. Travis McGowan dopiero w dniu zawodów zadecyduje, oczywiście po uprzednich konsultacjach z samym zainteresowanym, czy wystawi do boju Darcy'ego Warda. Dwukrotny mistrz świata juniorów pali się do jazdy i dawno zapomniał o kontuzji łopatki, której nabawił się na początku maja. Wiadomo natomiast, że w drużynie z antypodów nie pojawi się Troy Batchelor. To efekt przesunięcia na sobotę 8 czerwca, a więc na ten sam dzień, w którym rozgrywany będzie Eurosport Speedway Best Pairs, rundy kwalifikacyjnej Grand Prix 2014. Początkowo turniej ten miał się odbyć dzień później - w niedzielę 9 czerwca, ale ze względu na zaległości w polskiej ekstraklasie (tego dnia odbędzie się w Enea Ekstralidze aż pięć spotkań) zmieniono ten termin. Batchelor wystartuje w austriackim Sankt Johann, więc na Motoarenie się nie pojawi. Będzie za to Davey Watt.

Faworytami są Polacy: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel (rez. Adrian Miedziński). W obecnej sytuacji, wobec kontuzji Warda oraz Duńczyka Nickiego Pedersena, głównymi rywalami biało-czerwonych są Rosjanie. Emil Sajfutdinow, lider Grand Prix wsparty braćmi Grigorijem i Artiomem Łagutami.

Turniej będzie transmitowany przez stację Eurosport w tzw. prime time - czyli w najlepszym czasie oglądalności - do 71 krajów na świecie. Jeszcze nigdy żużel nie był pokazywany "na żywo" na taką skalę i nigdy nie dotarł za pomocą jednego kanału do tak wielu odbiorców. Wiadomo, że komentatorami w polskiej wersji językowej będą dziennikarze Eurosportu Andrzej Mielczarek i Jakub Pieczatowski, zaś wywiady w parkingu przeprowadzać będzie były duński żużlowiec Jan Staechmann. Sygnał telewizyjny wyprodukuje firma MULTIPRODUCTION.

- Pokażemy te zawody w technologii HD - opowiada kierownik produkcji w MULTIPRODUCTION Waldemar Kłosiński. Wykorzystamy do tego 10 kamer, z czego aż trzy będą ponadstandardowe. Mam tu na myśli dwie kamery bezprzewodowe oraz jedną typu superslowmotion.

Transmisja z zawodów w sobotę na Eurosporcie. Relacja od 19 na sport.pl

Jak kupić bilety na MŚ par w ToruniuWięcej o: