Sport.pl

Żużlowa GP. Życiowy sukces Krzysztofa Kasprzaka

Krzysztof Kasprzak nieoczekiwanie zajął drugie miejsce w GP Czech rozegranej w Pradze. Tomasz Gollob zdobył jedynie trzy punkty i stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej.
:
-
Zawody wygrał Tai Woffinden. Brytyjczyk na trudnym torze spisywał się świetnie, zdobył 13 punktów na 15 możliwych. Potem wygrał półfinał po pasjonującej pogoni za Nickim Pedersenem oraz finał.

Z trójki Polaków najlepiej spisał się najmniej utytułowany Kasprzak. Punktował w każdym z pięciu startów i z ośmioma punktami wszedł z siódmej lokaty do półfinału. Tam brawurowym manewrem zostawił za plecami Szwedów Andreasa Jonssona i Fredrika Lindgrena i wszedł do finału.

Po dyskwalifikacji Emila Sajfudinowa za dotknięcie taśmy Polak miał już pewne miejsce na podium. Przez dwa okrążenia ścigał Pedersena, w końcu zaatakował, minął Duńczyka blisko, tak że tamten nie opanował motocykla i wyłożył się przy bandzie. Polak zdobył drugie miejsce!

Słabiej spisali się pozostali Polacy. Jarosław Hampel po czterech startach miał cztery punkty i dopiero zwycięstwem w ostatnim, XX biegu rzutem na taśmę zakwalifikował się do półfinału. Nie mógł wybrać toru i nie miał dużo do powiedzenia, przyjechał trzeci.

Tomasz Gollob zajął dopiero 14. miejsce z dorobkiem trzech punków. Z pozycji lidera klasyfikacji generalnej spadł na piąte miejsce. Nowym liderem został Sajfudinow.

Klasyfikacja generalna GP:1. Emil Sajfudinow (Rosja)55
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)54
3. Jarosław Hampel (Polska)46
4. Nicki Pedersen (Dania)44
5. Tomasz Gollob (Polska)43
......
12. Krzysztof Kasprzak25
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
Komentarze (1)
Żużlowa GP. Życiowy sukces Krzysztofa Kasprzaka
Zaloguj się
  • franka1968

    Oceniono 1 raz 1

    To już koniec naszych tuzów ! Po prostu po długiej zimie pozostali uczestnicy doszli do optymalnej formy i mamy tego efekt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX