Sport.pl

Szalikowcy pokonali TVN. Nie wykorzysta żużla w serialu

Stacja nie ma zamiaru nagrywać spotkania, podczas którego kibole będą unikać dopingu - na złość producentom serialu ?Lekarze?.
Decyzja już zapadła: przez protest grupy szalikowców w Toruniu stacja TVN nie będzie w niedzielę nagrywała ujęć na stadionie żużlowym podczas meczu Unibaksu i Stali Gorzów. To hit ostatniej kolejki żużlowej Enea Ekstraligi. Pokaże go na żywo TVP Sport.

Miało być to wielkie żużlowe święto w Toruniu - idealne do tego, by było tłem akcji serialu, który ma zostać hitem ramówki TVN. Żużla w nim jednak nie będzie - przede wszystkim ze względu na szalikowców.

Nieoficjalnie wiadomo, że producenci serialu "Lekarze" zrezygnowali z wizyty na Motoarenie, choć wcześniej planowali, że główni bohaterowie m.in. wybiorą się na stadion właśnie na spotkanie Unibax-Stal. Wg scenariusza lekarka grana przez Magdalenę Różczkę miała spotykać się towarzysko z jednym z toruńskich żużlowców. Sceny z ich randek na Starówce są już nagrane. Planowano też sporo ujęć z Motoareny. Ważne miały być również ujęcia z trybun - prezentujące tłum emocjonujący się rywalizacją żużlowców. Było to uzgodnione np. z toruńskim magistratem. Ten płaci kilkadziesiąt tys. zł za jeden odcinek - w zamian w serialu pokazywana jest m.in. miejska Starówka i inne miejsca, którymi szczyci się Toruń. W założeniu - takim miała być Motoarena podczas ważnego meczu żużlowego. Kilka lat temu miasto za jej budowę zapłaciło ponad 100 mln zł. Odtąd magistrat traktuje Motoarenę jak jeden z symboli Torunia.

Z planami TVN i magistratu nie zgadzali się szalikowcy toruńskiego klubu. Stowarzyszenie Krzyżacy sprzeciwiło się temu, by wykorzystywać atmosferę - jak twierdzą: jaką tworzą na stadionie - do potrzeb serialu TVN. Stacji zarzucają stronnicze prezentowanie wizerunku kiboli. Stąd decyzja o rezygnacji z dopingu podczas niedzielnego meczu ze Stalą Gorzów.

Ponieważ TVN - czego oficjalnie nie potwierdza - nie ma już zamiaru nagrywać meczu Unibaksu z gorzowianami, Stowarzyszenie Krzyżacy nie będzie już niczym ograniczane. W serialu kwestia żużla w Toruniu prawdopodobnie będzie zmniejszona do minimum, choć miał być on wyeksponowany i zaprezentowany jako jeden z symboli miasta.

To, że stacja rezygnuje z planów po protestach szalikowców to:
Więcej o: