Sport.pl

Żużlowa centrala: Sędzia derbów podjął słuszną decyzję

Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała specjalne oświadczenie, w którym odnosi się m.in. do wydarzeń z niedzielnych lubuskich derbów.
W komunikacie GKSŻ czytamy:

"W związku z tragiczną śmiercią Lee Richardsona w wyniku obrażeń, które odniósł podczas meczu ligowego pomiędzy Spartą Wrocław, a Marmą Rzeszów we Wrocławiu, składamy najszczersze wyrazy współczucia i głębokiego żalu rodzinie, przyjaciołom , współpracownikom z klubów żużlowych i miłośnikom talentu tego nietuzinkowego sportowca i wyjątkowego człowieka.

Apelujemy do całego środowiska o godne zachowanie , które pozwoli bliskim Lee Richardsona i całemu środowisku w spokoju przejść przez ten trudny okres. W odniesieniu do wydarzeń zaistniałych na stadionie w Gorzowie Wlkp., podczas meczu pomiędzy Stalą Gorzów, a Stelmet Falubaz Zielona Góra z żalem odnotowujemy wiele niepotrzebnych, wręcz gorszących zachowań wśród działaczy, zawodników, udziałowców Spółki Ekstraliga Żużlowa i kibiców obecnych na stadionie podczas tego meczu.

Sędzia zawodów Pan Marek Wojaczek podjął w naszym przekonaniu słuszną decyzję konsultując się z zawodnikami w sprawie dalszego ich przebiegu i na podstawie ich opinii postanowił zawody kontynuować. Trudno w tym miejscu odnieść się do motywów, jakie kierowały zawodnikami i działaczami obecnymi na spotkaniu z sędzią zawodów w parkingu, ale już kolejne minuty po wznowieniu zawodów pokazały, jak kontrowersyjna i brzemienna w skutkach okazała się ta decyzja.

PZM na podstawie umowy cywilno-prawnej przekazał prawa do organizacji i prowadzenia rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej spółce Ekstraliga Żużlowa, która samodzielnie i autonomicznie podejmuje wszystkie decyzje dotyczące jej kształtu, zasad funkcjonowania i regulaminów. Umowa ta wygasa z końcem rozgrywek w sezonie 2012.

Wydarzenia zaistniałe podczas ostatnich zawodów w Gorzowie Wielkopolskim będą miały z pewnością wpływ na negocjacje dotyczące umowy na kolejne sezony oraz staną się przyczynkiem do analizy regulaminów żużlowych , w tym zawartych w nich uprawnień i obowiązków sędziów podczas zawodów w przypadku sytuacji nadzwyczajnych".

Więcej o:
Komentarze (1)
Żużlowa centrala: Sędzia derbów podjął słuszną decyzję
Zaloguj się
  • czyli.kon.karne

    Oceniono 1 raz 1

    wojaczek, z tego co pamiętam, nie po raz pierwszy zachowuje się w sposób, ekhmmm nazwijmy to, "kontrowersyjny"... żal proszę pana i żenua na cały kraj i zagranicę... :(

    --
    psoć się, nicponiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX