Sport.pl

Dwie Polki w "10" w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie

Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii była jedną z niewielu bezbłędnych zawodniczek, co w połączeniu z dobrym biegiem dało jej zwycięstwo w dzisiejszym biegu sprinterskim w Oberhofie. Z podium cieszą się też Niemka Denise Herrmann i Francuzka Julia Simon. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczyły Polki - Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk.

Padający śnieg dość mocno utrudniał dziś widoczność biathlonistkom. Wśród zawodniczek z czołówki jedynie triumfująca Olsbu oraz Kanadyjka Emma Lunder ukończyły bieg bez pomyłki na strzelnicy. Norweżka była również bardzo szybka na trasie, a jej przewaga nad drugą na mecie Denise Herrmann (1 pudło) wyniosła ostatecznie ponad 33 sekundy. Mniej niż minutę straty do Olsbu miała również Francuzka Julia Simon, której pozwoliło to na wywalczenie drugiego podium w sezonie. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Włoszka Dorothea Wierer, była dziś czwarta. Tuż za nią znalazła się zwyciężczyni czterech ostatnich biegów, czyli Tiril Eckhoff.

Z bardzo dobrej strony pokazały się dziś Polki. Po raz pierwszy od ubiegłej zimy i zawodów w Soldier Hollow dwie Biało-Czerwone uplasowały się w czołowej „10”. Minimalnie lepsza okazała się Monika Hojnisz-Staręga, która z jednym pudłem zajęła ósme miejsce. Kamila Żuk spudłowała dwukrotnie i była dziewiąta. Dzięki dobrym wynikom w dzisiejszym biegu obie Polki są już pewne startu w niedzielnym biegu masowym. Kinga Zbylut ukończyła zawody w 6., a Magdalena Gwizdoń – w siódmej dziesiątce.

Oprócz startu w biegu masowym, biathlonistki zmierzą się też w sztafecie. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, o godzinie 12:00. Więcej o sportach zimowych przeczytacie w portalu sportsinwinter.pl.

Więcej o:
Komentarze (8)
Dwie Polki w "10" w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 4 razy 4

  Gwizdoń lat 40 w 7dzieiątce. Gwizdoń przyszłością biathlonu. W biegu łącznym poza pierwszą dwudziestką.

 • snooka

  Oceniono 2 razy 2

  Pewna startu w biegu masowym jest Kamila, Monika musi liczyć, że 3 zawodniczki zrezygnują, bo aktualnie zajmuje 33 miejsce w Pucharze Świata.

 • wolkow44

  Oceniono 1 raz 1

  Babcia Gwizdoń, daj sobie spokój z biatlonem,czy nie można wystawić kogoś młodszego, aby się uczuła.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 3 razy 1

  Należy im zbudować 10 najbardziej profesjonalnych tras. Wówczas na pewno będą sukcesy. Znamy tego przykłady, jak choćby łyżwiarstwo szybkie. Jest nowoczesna hala z lodowiskiem i sukcesy sypią się jak z kapelusza, bo zawodnicy nie muszą latać do Kanady czy Rosji i mogą sporo przebywać z rodzinami. Wiadomo natomiast, że przebywanie z rodzinami od razu przeradza się w wygrane i medale.

 • boromir195419

  0

  DZisiejszy i poprzedni bieg sztafetowy mimo odleglych lokatpokazalże dziewczyn y mają potencjal jest szansa że ciężka praca zaprocentuje na io . NIE zdziwię sie gdy przy odrobinie farta w strzelaniu ... powalczą nawet o medal

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 0

  no i tak co roku, niby medale maja by,c sukcesy, dzienikarze wróżą.. a w polowie sezonu dopiero cos sie pisze o biathlonie... dzewczyny w tarcze trafiły... ech, podobnie z biegami..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX