Sport.pl

Polskie biathlonistki mają nowego trenera. Został nim trzykrotny mistrz olimpijski

Michael Greis, trzykrotny mistrz olimpijski z Turynu, objął polską kadrę biathlonistek - poinformował Polski Związek Biathlonu.

Michael Greis zastąpił Nadię Biłową, która musiała zrezygnować z funkcji trenerki z powodów zdrowotnych. Głównym zadaniem Niemca będzie osiągnięcie dobrego wyniku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Do tej pory triumfator Pucharu Świata w sezonie 2006/07 trenował szwajcarską kadrę juniorów oraz seniorską kadrę Stanów Zjednoczonych (mężczyzn). W czerwcu rozpocznie pracę z Polkami. Będzie szkolił takie zawodniczki jak: Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Kinga Zbylut oraz Joanna Jakieła. 

42-latek ma na swoim koncie aż 12 medali mistrzostw świata, w tym trzy złote. Wygrał także trzy złota olimpijskie. Karierę zakończył w 2012 roku.

Podczas majowego zgrupowania kadry w Ustce zawodniczkami opiekować się będzie trener kadry seniorów Adam Kołodziejczyk.

Więcej o:
Komentarze (4)
Polskie biathlonistki mają nowego trenera. Został nim trzykrotny mistrz olimpijski
Zaloguj się
 • pierwszychamrp

  Oceniono 2 razy 0

  I co to zmieni? W hokeju na lodzie mieliśmy trenera reprezentacji Bykowa - wielokrotny złoty medalista olimpijski i mistrzostw świata, oraz dwukrotny mistrz świata jako trener. I nic. W bagnie, jakim są układy w polskich sportach zimowych, nic nie osiągnął.

 • byann

  Oceniono 3 razy -3

  Znany dopingowicz. Z naszym nowym kierownikiem WADA, tego ze sterydową szczęką, możemy oszukiwać jak Amerykanie.
  Tak, tak, nie jak Rosjanie. Ci muszą kombinować z próbkami, a Amerykanie po prostu wrzucają swój doping do listy dozwolonych z przyczyn medycznych dla danego sportowca.
  Przypominam, że według reguł WADA silne sterydy i amfetaminy nie mogą być dodane z przyczyn medycznych, ale co tam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX