Sport.pl

Lindsey Vonn kończy karierę

Amerykańska alpejka - Lindsey Vonn - ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata, które we wtorek rozpoczną się w szwedzkim ?re.

"Muszę zaakceptować fakt, że już dłużej nie dam rady startować. W mistrzostwach świata w Aare wystąpię w zjeździe i supergigancie i będą to ostatnie zawody w mojej karierze" - napisała Lindsey Vonn w poście na Instagramie. Ostatnie w karierze występy Vonn mieć będą miejsce 5 i 10 lutego.

Zawodniczka w ostatnim czasie borykała się z kontuzjami. Ostatniej doznała w listopadzie podczas treningu. Po niej wróciła dopiero w styczniu tego roku i do tej pory zdążyła uzbierać raptem 45 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Vonn to trzykrotna medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni (supergigant i zjazd) i trzykrotna wicemistrzyni świata. Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012) oraz ośmiokrotnie Małej Kryształowej Kuli w zjeździe, pięciokrotnie w supergigancie i trzykrotnie w superkombinacji. Rekordzistka Pucharu Świata pod względem ogólnej liczby zwycięstw (82).

Więcej o:
Komentarze (8)
Lindsey Vonn kończy karierę
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 2

  Dobre wyniki sportowe, medale, a do tego ładna, kasy pewnie trochę zarobiła z obu tych powodów. No cóż oby w sporcie i to zimowym trafiło się więcej takich pań ;)

 • jan.ma

  0

  Obok artykułu po prawej wspaniała, godna podziwu redakcyjna tradycja - pokazywanie starych nieaktualnych wyników sportowych, ktore niejednego czytelnika moga wprowadzic w błąd. Brawo !

 • alfonso.perez

  Oceniono 2 razy -2

  Jakby nie była ładna to zero wzmianki. Ale wszyscy inni seksistowscy :-D

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Koniec deseczki,,

 • iwonabaranska

  Oceniono 8 razy -2

  Wybitna sportsmenka kończy karierę, a Wy dajecie taki płytki tytuł, nawiązujący do jej urody? Bardzo slabe, drodzy dziennikarze. Zrobilibyscie to, gdyby była mężczyzną?

 • alt-stettin

  Oceniono 5 razy -3

  Obrzydliwy, seksistowski tytuł na głównej stronie.

 • iwonabaranska

  Oceniono 7 razy -3

  Wybitna sportsmenka kończy karierę, a Wy dajecie prostacki tytul, nawiązujący do jej urody? Bardzo słabe. Zrobilibyscie to, gdyby była mężczyzną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX