Sport.pl

Narciarstwo alpejskie. Elena Fanchini i Sabrina Maier kontuzjowane! Groźne wypadki na treningu

Z Copper Mountain, gdzie w ostatnim czasie trenuje wiele alpejczyków, w dużej części specjalistów konkurencji szybkościowych, co chwilę dochodzą niepokojące wieści związanych z kontuzjami. Pechowo swój udział w zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych zakończyły także Włoszka Elena Fanchini oraz Austriaczka Sabrina Maier.

Elena Fanchini sporą część poprzedniego sezonu straciła z powodu terapii przeciwnowotworowej, której musiała się poddać. Włoszka wróciła już do zdrowia i wznowiła treningi z kadrą, ale przerwała je bolesna kontuzja, której doznała we wtorek w Copper Mountain.

Podczas jazdy na trasie supergigantowej Fanchini popełniła mały błąd, który skutkował upadkiem. Niestety konsekwencje tegoż upadki były dość poważne. 33-letnia Włoska złamała kość strzałkową, palec, a także uszkodziła kolano lewej nogi.

Szczegóły na temat dalszych kroków, leczenia oraz rehabilitacji zostaną ustalone po przeprowadzeniu badania przez komisję lekarską FISI po powrocie Fanchini do Włoch.

Również w Copper Mountain poważnie poturbowała Austriaczka Sabrina Maier. Podobnie jak Fanchini, sezon 2017/2018 musiała spisać na straty, nawet dużo wcześniej niż Włoszka.

Już w okresie przygotowawczym w Chile Maier zerwała więzadło krzyżowe i uszkodziła łąkotkę w lewym kolanie, co zmusiło ją do długiej przerwy. Maier upadła podczas treningu zjazdu już w strefie mety, co spowodowało u niej złamanie kości strzałkowej i piszczelowej.

Austriaczka, która w sezonie 2016/2017 zwyciężyła w klasyfikacji zjazdu w Pucharze Europy, przeszła już operację w szpitalu w Vail.

Lista kontuzjowanych niedawno zawodników, którzy już nie wystąpią w sezonie 2018/2019 jest niestety jeszcze dłuższa. Kontuzje kolana wykluczają ze startów m.in. Chorwatkę Idę Stimac i Kanadyjczyka Brodericka Thompsona.

Więcej o sportach zimowych znajdziecie na stronie sportsinwinter.pl

Więcej o: