Narciarstwo alpejskie. Alexis Pinturault wygrał kombinację w Bormio

Alexis Pinturault wygrał kombinację rozgrywaną w Bormio w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Francuz wyprzedził Włocha Petera Filla i Norwega Kjetila Jansruda. Lider klasyfikacji generalnej, Marcel Hirscher, nie startował.

Pinturault broni małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji, dlatego był głównym faworytem do triumfu w piątkowych zawodach. Sprostał oczekiwaniom, ale zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Po zjeździe zajmował dopiero 19. miejsce i tracił aż 1,65 sekundy do prowadzącego Dominika Parisa. W slalomie okazał się jednak zdecydowanie najlepszy – wyprzedził Filla o 0,42 i Jansruda o 0,45 sekundy i zanotował ostatecznie 21. zwycięstwo w Pucharze Świata.

Francuz może mówić o sporym szczęściu, ponieważ niewiele brakowało, a przegrałby z Parisem. Włoch pewnie zmierzał po pierwsze miejsce, ale w samej końcówce ominął tyczkę i nie ukończył zawodów.

W piątek nie wystartował Marcel Hirscher, ale Austriak utrzymał pierwsze miejsce  w klasyfikacji generalnej PŚ. Nasz jedyny reprezentant, Paweł Babicki, ukończył natomiast rywalizację po zjeździe, w którym zanotował 47. czas.