Sport.pl

Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel zdobyła punkt w slalomie równoległym

Polska narciarka alpejska, Maryna Gąsienica-Daniel, po raz drugi w karierze może pochwalić się zdobyczą punktową w Pucharze Świata. W środę zapisała na swoim koncie jeden punkt w slalomie równoległym rozgrywanym w Courchevel.

Gąsienica-Daniel uzyskała 20. czas eliminacji (27,18) i zakwalifikowała się do 1/16 finału slalomu równoległego. Startująca z 68. numerem Polka straciła do najlepszej Amerykanki Mikaeli Shiffrin 1,18 s.

Rywalką Gąsienicy-Daniel w 1/16 finału była Petra Vlhova. Słowaczka po dwóch przejazdach uzyskała lepszy czas (o 0,33 sekundy) i to ona awansowała do kolejnej rundy. Polka w pierwszej próbie zgubiła kijek.

23-letnia zakopianka zajęła ostatecznie 17. miejsce, ale i tak może być zadowolona ze swojego występu – po raz pierwszy w tym sezonie i po raz drugi w karierze zdobyła punkty Pucharu Świata. Wcześniej, 24 lutego tego roku zajęła 26. miejsce w kombinacji.

Paweł Janas w "Wilkowicz Sam na Sam": Wszystkie obozy odbywały się zimą w Wiśle u trenera Piechniczka. Rano się szło w góry, a po południu na siłownię, takie było przygotowanie

Więcej o:
Komentarze (8)
Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel zdobyła punkt w slalomie równoległym
Zaloguj się
 • mariami

  Oceniono 2 razy 2

  14 punktow zdobyła jeśli chodzi o ścisłość. Nie należy powtarzać bezmyślnie po komentatorze telewizyjny, który nie raczył w ogóle zauważyć, że była 17. i przypisał jej jeden punkt, jak za ostatnie miejsce. Maryna miała bardzo trudna przeciwniczkę Petrę Vlhovą i szczególnie w 2 przejeździe bardzo mało do niej straciła.

 • dj.80

  Oceniono 4 razy 2

  No to czas na Marynomanię ;-)

 • szuna12

  Oceniono 1 raz 1

  Przy takiej działalności PZN gdzie 99% kasy idzie na nudne do bólu skoki to faktycznie jest fantasyczny sukces. Nasi alpejczycy muszą wykazać się kosmiczną determinacją by w ogóle móc uprawiać swoją dyscyplinę. Wielkie gratulacje Pani Maryno!!!

 • mer-llink

  0

  Hurraaa!!!
  Gloriaa!!!
  Alleluja!!!!
  Procesje z feretronami puszczać na zakopiańskie ulice!!!!
  Strażacy w szyku bojowym!!!
  Bramy triumfalne na Krupowkach!!!
  WOjewoda z chlebem i solą!!!!
  Plac Imienia Kaczyńskiego Lecha przemianować natychmiast na Plac Maryny!!!
  Bo Maryna zdobyła aż jeden punkcik w sportowych zawodach.
  Doprawdy: należy zarządzić cos w rodzaju Bożego Ciała z oktawą!!!! Dzwon Zygmunta niechaj brzmi!!!!

  A p. Red. WM aż kuca od zachłystu (i nic to, że plącze się w zeznaniach)...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 0

  Szaleństwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX