Mistrzyni biegów narciarskich zdeklasowała rywalki w lekkoatletyce! Medal mistrzostw!

Therese Johaug do swojej długiej listy sukcesów dopisała kolejny. Podczas odbywających się w Hamar lekkoatletycznych mistrzostw kraju Norweżka wywalczyła złoty medal w biegu na dystansie 10 000 m, notując przy tym bardzo dobry rezultat.

Kilka dni temu Therese Johaug poinformowała norweskie media, że zamierza walczyć o medale podczas lekkoatletycznych mistrzostw Norwegii. Biegaczka planowała start na 5000 i 10000 metrów, ale ostatecznie została dopuszczona tylko do biegu na 10 kilometrów, bowiem na dwukrotnie krótszym dystansie potrzebne jest wypełnienie minimum startowego. Trener zawodniczki podkreślał, że jego podopieczna jest w bardzo dobrej formie i start w mistrzostwach kraju potraktuje jako sprawdzenie swojej dyspozycji.

Biegaczka narciarska 2,5 minuty przed drugą zawodniczką

31-letnia biegaczka w Hamar potwierdziła świetne przygotowanie fizyczne i na trasie biegu na 10 kilometrów nie miała sobie równych. Norweżka minęła linię mety z bardzo dobrym rezultatem 32:20,86 min i zdobyła tytuł mistrzyni kraju. Drugie miejsce zajęła Maria Sagnes Wagan, która przegrała z Johaug o niemal dwie i pół minuty (34:47,35 min). Brązowy medal zdobyła Runa Skrove Falch, która finiszowała z wynikiem 35:26,25 min.

Johaug to nie pierwsza biegaczka, która ma na swoim koncie tytuł mistrzyni kraju na 10000 metrów. W 2014 roku złoto na tym dystansie wywalczyła Kristin Stoermer Steira.