Sport.pl

Therese Johaug wystartuje... w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii

Therese Johaug, najlepsza aktualnie norweska biegaczka norweska, wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii. Mistrzyni olimpijska z Vancouver spróbuje swoich sił w biegu na 10000 metrów.

Therese Johaug wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii. Mistrzyni olimpijska w sztafecie z Vancouver spróbuje swoich sił na dystansie 10 000 metrów, choć nie ukrywa, że chciałby wystartować także na dystansie o połowę krótszym. Może jednak nie zostać dopuszczona do startu, ponieważ w tej konkurencji obowiązuje minima startowe, a Norweżka dotychczas nie startowała w biegu na 5000 metrów.

Szansą dla Johaug są jednak słowa prezesa norweskiej federacji lekkoatletycznej Ketila Toemmernesa. - Być może zrobimy wyjątek. Rywalizacja narciarzy z lekkoatletami może być bardzo ciekawa dla publiczności - powiedział Toemmernes kanałowi norweskiej telewizji NRK.

Johaug już wygrała bieg na 10 kilometrów

Therese Johaug dotychczas nie biegała na stadionie lekkoatletycznym, jednak brała udział w ubiegłym roku w biegu ulicznym na 10 000 metrów. Norweżka wygrała wśród kobiet z czasem 33 minut i 36 sekund, a na mecie wyprzedziło ją tylko sześciu mężczyzn.

Więcej o:
Komentarze (30)
Therese Johaug wystartuje... w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii
Zaloguj się
 • 87654321ja

  Oceniono 15 razy 13

  Jak dobrze posmaruje usta kremem to może nawet z panami wygrać. ;)

 • xyphaxer

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie, jaka ona ładna

 • tomki_boy

  Oceniono 5 razy 3

  Jest wydolnościowym fenomenem, niezależnie od tego, czy świadomie stosowała doping, czy nie. Ładna, uśmiechnięta dziewczyna. Zawsze będę Jej kibicował.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy 3

  Astma jej nie będzie przeszkadzała?

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 4 razy 2

  Już myślałem, że zdominuje KSW.

 • tubylec_ww

  Oceniono 5 razy 1

  Będzie startować w kulturystyce?

 • romjar55

  0

  Te norweskie leki na astmę, którą to chorobą dotknięta jest niemal cała populacja tego kraju, a już sportowcy to chyba w 100% .... Nie wiem, ale ciągle przez skórę czuję, że jest w tym jakaś ściema. Może dlatego jakoś tak z pewnym dystansem podchodzę do rekordów Warholma czy młodego Jakoba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX