MŚ w Seefeld: Dominacja Johaug w biegu łączonym. Izabela Marcisz 27.

Niespodzianki nie było. Therese Johaug potwierdziła swoją dominację we wszystkich konkurencjach biegowych nie będących sprintami i z niemal minutową przewagą zwyciężyła w biegu łączonym na 15 km. Srebro wywalczyła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, zaś brąz Rosjanka Natalia Niepriajewa. Najlepsza z Polek - Izabela Marcisz zajęła niezłe, 27. miejsce.

Johaug osiągnęła świetny czas – 36:54.5 i nad Oestberg miała 57,6 sek. przewagi. Niepriajewa straciła 58,7 sek. Dość wyraźnie podium przegrała trzecia z Norweżek: Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+1:02.0 sek.), dalsze miejsca zajęły: Szwedki młoda Frida Karlsson i bardzo doświadczona Charlotte Kalla, czwarta z Norweżek Heidi Weng, najlepsza z Finek Krista Parmakoski, Rosjanka Anastazja Sedowa i najlepsza zawodniczka spoza Europy – Amerykanka Rosie Brennan.

Izabela Marcisz straciła 3:23.4 min., zaś 27. miejsce niewątpliwie jest niezłym wynikiem, nieco powyżej oczekiwań. Pozostałe Polki zajęły dalekie miejsca: Urszula Łętocha była 48., zaś Weronika Kaleta – 49. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl