Sport.pl

MŚ Seefeld 2019. Ustiugow zdyskwalifikowany za cielesny atak na Klaebo [WIDEO]

Polscy biegacze narciarscy awansowali o jedną pozycję w końcowej klasyfikacji sprintu stylem dowolnym na MŚ w Seefeld. To efekt dyskwalifikacji Siergieja Ustiugowa. Rosjanin został ukarany za atak, jakiego dopuścił się na późniejszego mistrza świata Johannesa Klaebo tuż za metą biegu półfinałowego.

Klaebo to mistrz olimpijski w sprincie z ubiegłego roku z Pjongczangu, który w Seefeld potwierdził swoją dominację w tej specjalności. Ale 22-letni Norweg do tytułu mistrza świata dobiegł w kontrowersyjnych okolicznościach. Wszystko przez półfinał, w którym Klaebo starł się z Ustiugowem i po którym Rosjanin nie utrzymał nerwów na wodzy.

 

Kto zawinił? Jury oceniło, że Klaebo nie złamał przepisów. Ustiugow po starciu z nim na pewno zgubił rytm, przez co trudniej było mu wywalczyć awans do finału.

„Jury boi się boga biegów”

- Jury boi się tknąć Norwegów i tego boga biegów – denerwuje się Jelena Wialbe, legenda biegów narciarskich, która obecnie pełni rolę prezesa Rosyjskiej Federacji Biegów Narciarskich

- Po wszystkim mieliśmy długą rozmowę z jury i dowiedzieliśmy się, że Siergiej dostał dwie zółte kartki. Pierwszą za to, co się stało w biegu, a drugą za zachowanie po biegu. To nie była dobra decyzja, nie rozumiem, dlaczego za sytuację na trasie został ukarany Ustiugow, a nie Klaebo – mówi trener rosyjskich biegaczy, Markus Cramer. Rosjanie złożyli protest, ale ten nie został uwzględniony.

O ile zaskakująco zostało ocenione starcie zawodników w trakcie biegu, o tyle o sytuacji do której doszło na mecie nie sposób nie powiedzieć, że Ustiugow przesadził. Na szczęście Klaebo zachował spokój i nie wdał się w przepychanki z Rosjaninem.

Po dyskwalifikacji dwukrotnego mistrza świata najlepszy z Polaków, Maciej Staręga, został sklasyfikowany na 30. miejscu. Jednak w niczym nie zmienia to oceny występy naszych zawodników. 

Więcej o:
Komentarze (42)
MŚ Seefeld 2019. Ustiugow zdyskwalifikowany za cielesny atak na Klaebo [WIDEO]
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 4 razy 4

  "Polscy biegacze narciarscy awansowali o jedną pozycję w końcowej klasyfikacji sprintu stylem dowolnym na MŚ w Seefeld"

  Mistrzostwo clikbaitu.

 • hmolenda09

  Oceniono 2 razy 2

  Dyskwalifikacja? Za poklepanie po ramieniu? Moze chcial mu pogratulowac

 • iarna

  Oceniono 6 razy 2

  Klebo na trasie zwyczajnie na chamszczaka wjechał w Ruska. Nie dziwię się Ustiuowowi że się wk4vvił.

 • kalowiec

  Oceniono 4 razy 2

  ktoś się pasjonuje oglądaniem koksiarzy z astmą?

 • zsaba

  Oceniono 4 razy 2

  ...po dychawicy i szprycofaniu kolejny krok ku jedynemu prawu działaczy fis..wolna amerykanka kalemu wolno innym nie..koniec sportu narciarskiego trwa we wszystkich jego dyscyplinach od minimum 16 lat w pełni "legalnie"..i jeszcze, nowa generacja komentatorów to podobne zachowanie do zawodniczego..prawda panie babiarz ?

 • anty-oszolom

  Oceniono 6 razy 2

  Dno. Nietykalny Klaebo, winien staranowany Rosjanin. Za tą sytuację na trasie powinna być dyskwalifikacja Norwega, a Rosjanina za atak za metą.

 • xynat

  Oceniono 10 razy 2

  Na powtórkach w zwolnionym tempie wyraźnie widać, że norweg biegł przy "krawężniku" podobnie jak rusek. Ruski był szybszy i po prostu wpadł od tyły na norwega. Według mnie ruski zawinił choć czy na żółta kartkę to już bym polemizował. Ale zachowanie po biegu na wskroś naganne.

 • baby1

  Oceniono 10 razy 2

  Niestety Klaebo w czasie biegu zachował się bardzo po chamsku. Norwedzy rządzą w narciarstwie klasycznym, więc im więcej wolno. Wystarczy przypomnieć wielką mistrzynię astmatyczkę.

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Ustiugow zdyskwalifikowany za cielesny atak na Klaebo ..... Dziwię się, że Ustiugow za to co zrobił Klaebo na trasie nie dał mu w mordę z pięści. Niestety operator kamery zrobił zbliżenie na którym było widać zachowanie Klaebo. Skoro nie został on zdyskwalifikowany to ten chwast sportowy więcej nie powtórzyłby takiego numeru gdyby dostał po ryju.
  A wszyscy sędziowie, którzy "sędziowali" ten bieg skoro bawią się w politykę powinni zostać wywaleni na zbity ryj .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX