EYOF 2019: Monika Skinder z br±zowym medalem w biegu na 7,5 km

Kolejny w tym sezonie sukces Moniki Skinder. Polka wywalczy³a dzisiaj br±zowy medal Olimpijskiego Festiwalu M³odzie¿y Europy w biegu na 7,5 km. Po z³oto siêgnê³a Anja Weber ze Szwajcarii.

Monika Skinder wywalczyła brązowy medal podczas zmagań biegaczek narciarskich na 7,5 km stylem klasycznym w Sarajewie. Właśnie tam rozgrywana jest tegoroczna edycja Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Wicemistrzyni świata juniorów w sprincie przegrała dzisiaj na dystansie jedynie z dwoma Szwajcarkami. Po złoto sięgnęła Anja Weber, a drugie miejsce zajęła Najda Kaelin. Ewelina Kołodziej zajęła 23 miejsce, Karolina Kukuczka 29. Zdobyty dzisiaj przez Monikę medal jest pierwszym w historii tej imprezy wywalczonym przez polskiego biegacza narciarskiego.

Skinder do zwyciężczyni straciła 48,4 sekundy, do drugiej zawodniczki 18,9. We wtorek rozegrany zostanie bieg na 5 kilometrów techniką dowolną, a w czwartek sprinty techniką klasyczną.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.