Sport.pl

M¦J w Lahti. Polskie juniorki blisko medalu w sztafecie!

Polki w składzie Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz, Eliza Rucka zajęły 5. miejsce w sztafecie 4x3,3km, rozgrywanej w ramach Mistrzostw ¦wiata Juniorów w fińskim Lahti. Do trzecich Szwedek zabrakło 35 sekund. Zwyciężyły Norweżki przed Rosjankami.

Polki, biegn±ce w Lahti w składzie Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz, Eliza Rucka rozpoczęły bieg słabo. Po drugiej zmianie były klasyfikowane na 8. miejscu. Do pracy wzięła się Marcisz, która już podczas tych mistrzostw pokazała się z naprawdę dobrej strony. Na zakończenie jej biegu Polki były na 4. miejscu, ze strat± trzech sekund do biegn±cej przed nimi reprezentacji USA. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 5. miejscu, minutę i 8 sekund za zwycięsk± kadr± Norwegii, a 35 sekund za Szwedkami, które zdobyły br±zowe medale.

Młodzi skoczkowie ¶wiata nie zwojowali

Najlepszy z Polaków, Paweł W±sek zaj±ł szóste miejsce w indywidualnym konkursie na normalnej skoczni podczas młodzieżowych mistrzostw ¶wiata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. W zawodach triumfował Norweg, Thomas Aasen Markeng. Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii.

Więcej o: