M¦J w Lahti. Polskie juniorki blisko medalu w sztafecie!

Polki w składzie Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz, Eliza Rucka zajęły 5. miejsce w sztafecie 4x3,3km, rozgrywanej w ramach Mistrzostw ¦wiata Juniorów w fińskim Lahti. Do trzecich Szwedek zabrakło 35 sekund. Zwyciężyły Norweżki przed Rosjankami.

Polki, biegnące w Lahti w składzie Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz, Eliza Rucka rozpoczęły bieg słabo. Po drugiej zmianie były klasyfikowane na 8. miejscu. Do pracy wzięła się Marcisz, która już podczas tych mistrzostw pokazała się z naprawdę dobrej strony. Na zakończenie jej biegu Polki były na 4. miejscu, ze stratą trzech sekund do biegnącej przed nimi reprezentacji USA. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 5. miejscu, minutę i 8 sekund za zwycięską kadr± Norwegii, a 35 sekund za Szwedkami, które zdobyły brązowe medale.

Młodzi skoczkowie świata nie zwojowali

Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek zajął szóste miejsce w indywidualnym konkursie na normalnej skoczni podczas młodzieżowych mistrzostw świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. W zawodach triumfował Norweg, Thomas Aasen Markeng. Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii.