Tour de Ski. Maciej Staręga z najlepszym rezultatem w sezonie

Maciej Staręga zajął jedenaste miejsce w sprincie stylem dowolnym we włoskim Toblach. Zawody te zainaugurowały kolejną edycję prestiżowego Tour de Ski.

Maciej Staręga odpadł w półfinale sprintu w Toblach w ramach zawodów Tour de Ski. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na jedenastym miejscu.

Staręga dobrze pobiegł już w kwalifikacjach, w których zajął 18. miejsce. Uzyskał wówczas czas 2.21,77 i stracił 4,91 s do zwycięzcy Norwega Johannesa Klaebo. W ćwierćfinale polski zawodnik był jeszcze szybszy - uzyskał czas 2.19,99. W swoim biegu zajął drugie miejsce, a lepszy był od niego tylko Rosjanin Aleksandrow Bolszunow. W półfinale Staręga początkowo biegł na drugim miejscu, ale na finiszu osłabł i był dopiero szósty.

28-latek ostatecznie zajął jedenastce miejsce w sprincie techniką dowolną. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. W sprintach rozgrywanych w Lillehammer i Davos odpadał bowiem w ćwierćfinałach. Zawody w Toblach wygrał Klaebo, najlepszy biegacz w poprzednim sezonie Pucharu Świata. Norweg w finale wyprzedził na ostatnich metrach dwóch reprezentantów Francji - Richarda Jouve i Lucasa Chanavata. W kwalifikacjach odpadli pozostali polscy zawodnicy. Kamil Bury był 45., a Dominik Bury 52.