Sport.pl

Zbigniew Bródka przerywa karierę! "To nie do końca jest zależne ode mnie"

Zbigniew Bródka nie wystartuje w żadnych zawodach zimowego Pucharu Świata. Polski panczenista nie jest w stanie pogodzić kariery sportowej z pracą w straży pożarnej.

Zbigniew Bródka od lat łączy karierę sportową z pracą strażaka. Nie jest mu to łatwo pogodzić i dlatego w nadchodzącym sezonie zimowym nie będzie startował w żadnych zawodach. - Chcę zrobić sobie przerwę ze względu na to, że jestem w pewien sposób ograniczony służbą w straży pożarnej. Muszę być obecny praktycznie cały rok i nie ma możliwości, żebym się przygotował w odpowiedni sposób. Ten sezon będzie luźniejszy, a co z następnym, zobaczymy - przyznał Bródka w rozmowie z TVP Sport

FIFA zmienia przepisy. Eksperci tłumaczą, jak to wpłynie na futbol:

Czy Bródka wróci jeszcze do sportu?

Polski panczenista zaplanował roczną przerwę od startów i treningów. Czy po niej wróci do sportu? Nie wiadomo. - Jeśli uda się uzyskać podobną formę współpracy, jaka była w poprzednich latach, jestem gotów wrócić na odpowiedni poziom i startować w zawodach - dodał. Bródka nie ukrywa, że praca strażaka ma dla niego priorytet, bo dzięki niej się utrzymuje.

35-letni panczenista zapytany został także, czy zamierza kontynuować karierę do kolejnych igrzysk. Te w 2022 roku odbędą się w Pekinie. - To nie do końca jest zależne ode mnie. Chciałbym, ale tak naprawdę już poprzedni sezon był zwariowany i nie taki, jaki bym sobie życzył - powiedział. 

W 2014 roku Zbigniew Bródka podczas igrzysk w Soczi zdobył złoty medal olimpijski na dystansie 1500 metrów. Wraz z kolegami zajął wtedy także trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej. Na 1500 metrów wygrał Puchar Świata w sezonie 2012/2013.

Więcej o:
Komentarze (14)
Zbigniew Bródka przerywa karierę! "To nie do końca jest zależne ode mnie"
Zaloguj się
 • pxyz

  Oceniono 9 razy 9

  złoty medalista MUSI pracować w straży pożarnej żeby przeżyć... Polska w ruinie..

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  Facet dobrze myśli. ma 35 lat, więc kariera powoli dobiega końca a w straży pożarnej służy na tzw. starych zasadach, więc prawdopodobnie w każdej chwili może przejść na emeryturę - tyle, że pewnie chce wysłużyć jak najwyższą. W międzyczasie korzystając z systemu służby, może skończyć studia trenerskie czy kursy sędziowskie i żyć w spokoju ducha aż do śmierci, dorabiając do emerytury pracą trenera, sędziowaniem czy zastając zawodowym "działaczem"

  Panie Zbyszku, życzę panu wszystkiego najlepszego.

 • cjsimon1982

  Oceniono 3 razy 3

  no jesli w wieku 35 lat wezmie sobie rok wolnego to chyba kazdy myslacy wie, ze oznacza to koniec kariery.

 • aagaj

  Oceniono 2 razy 2

  35 lat, jak się mają stawy, a poza tym strażacka emerytura i olimpijska też niedaleko !

 • kalowiec

  Oceniono 1 raz 1

  Swoje już zrobił, wiec może skupić się na tym co lubi robić i co może robić jeszcze długo. Panczeny odpadają.

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  kartonowe mocarstwo!!!
  ba! trocinowe powoli!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX