Sport.pl

Skandal na MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Lim Eun-soo oskarża rywalkę o celowe zranienie podczas rozgrzewki [WIDEO]

Koreanka Lim Eun-soo oskarża Amerykankę Mariah Bell o celowe zranienie jej w łydkę podczas rozgrzewki. Obydwie zawodniczki startują w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Japonii.

Obydwie łyżwiarki znajdowały się na lodowisku w trakcie rozgrzewki. Gdy 16-letnia Koreanka znajdowała się blisko bandy, ze znacznie większą prędkością nadjechała Amerykanka, która trafiła młodszą zawodniczkę w łydkę.

O całej sytuacji poinformował menedżer poszkodowanej. - Mariah Bell z dużą prędkością zbliżyła się do wolno jadącej przy bandzie Lim i niespodziewanie kopnęła ją łyżwą w łydkę. Nie przeprosiła, po prostu kontynuowała zajęcia - powiedział agencji AFP.

 

Lim Eun-soo musiała skorzystać z pomocy medycznej, ponieważ miała rozciętą skórę. Zdaniem jej menedżera, dokuczanie, a wręcz dręczenie ze strony Amerykanki trwa już od wielu miesięcy. Cała sprawa została zgłoszona do Międzynarodowej Unii Łyżwiarstwa, która uznała, że nie ma żadnych przesłanek, by ukarać Amerykankę z powodu celowego działania. Koreanka wróciła, by zaprezentować się w programie krótkim, po którym znajduje się na 5. miejscu, a Bell jest klasyfikowana pozycję niżej.

Więcej o:
Komentarze (25)
Skandal na MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Lim Eun-soo oskarża rywalkę o celowe zranienie podczas rozgrzewki [WIDEO]
Zaloguj się
 • pharlap

  Oceniono 5 razy 1

  AMerykańskie media nazwały to wydarzenie Tonya Harding 2. T.H to była czołowa łyżwiarka USA a latach 90-tych. W 1994 roku jej mąż zorganizował napad i pobicie jej głównej rywalki w drużynie na olimpiadę zimową. Tonya została dożywotnio zdyskwalifikowna za utrudnianie śledztwa. To tej dyskwalifikacji zmieniła sport na boks.

 • tambourine_woman

  0

  Obie zawodniczki trenują na co dzień w jednej grupie, więc tam wchodzi w grę jakiś grubszy konflikt, choć kto zawinił bardziej - pewnie nie da się stwierdzić. Amerykanka jest starsza, była liderką, teraz Koreanka depcze jej po piętach, w dodatku jest śliczna (ale wygląda na taką lekko sukowatą ;)). Mistrzostwa skończyły na miejscach, do których są przyzwyczajone: Bell na 9, Eun-soo na 10.

  Wielka szkoda, że polskie media totalnie ignorują łyżwiarstwo figurowe - no chyba że trafi się jakiś skandal :).

 • sw.stefan

  0

  Ku chwale ojszczyzny...

 • siemaszko1

  0

  sterydy i anabole na siłowni

 • swiatlo

  Oceniono 6 razy 0

  ISU (Międzynarodowa Organizacja Łyżwiarska) zbadała sprawę i uznała że to przypadek i nic się nie stało. Mariah odbywała próbę generalną przed jej programem i miała prawo do całego lodowiska. Nie mogła przerwać, bo by straciła muzykę. To Koreanka powinna jej zrobić miejsce.
  Koreańczycy są znani z ich osobliwego podejścia do fair play w sporcie - na przykład jakie "sztuczki" stosują w fast tracku. Albo jak jazgotali po tym jak Sotnikowa pokonała Kim Yunę na Olimpiadzie.
  Ale skrytykuj ich, to jesteś rasista.

 • stach_79

  Oceniono 4 razy 0

  W Polsce wszyscy kibicują Korei... Północnej...

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  A co na to oficjalne mistrzowskie trybunały, bo zapewne zostały o tym powiadomione, jesli nie jest tylko fantazja?

  ****
  Zdaniem czytelnika dręczenie, a nawet zaniżanie poziomu ze strony Redakcji trwa już od wielu lat:
  '...Zdaniem jej menedżera, dokuczanie, a wręcz dręczenie ze strony Amerykanki trwa już od wielu miesięcy...' [stosowanie interpunkcji chorobliwie pozasłownikowej = PRZECINKOZA]
  >>> ...menedżera dokuczanie... [BEZ PRZECINKA]

 • soltys1950

  Oceniono 1 raz -1

  A czy kiedy Amerykanka, Amerykanin czy AMERYKA przeprosili, oni są pępkiem ŚWIATA.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX