Sport.pl

Obława antydopingowa w Seefeld! Zamieszanych jest kilka państw

- Przy trasach mistrzostw świata w Seefeld trwa policyjna obława na dopingowiczów - poinformował dziennikarz śledczy ARD Hajo Seppelt. Podstawą do przeszukań miały być informacje zebrane przez śledczych podczas mistrzostw

Jak poinformował Seppelt, najsłynniejszy dziennikarz śledczy zajmujący się dopingiem, przeszukania hoteli i domów uczestników narciarskich mistrzostw świata dotknęły więcej niż jedną reprezentację. Przyczyną tych przeszukań miały być informacje uzyskane przez śledczych w ostatnich dniach. Rzeczniczka prasowa Szwedów, którzy mieszkają podczas mistrzostw w tym samym hotelu co Polacy, powiedziała skandynawskim mediom, że w tym hotelu policji nie było. – Nic nie wiem na temat. Przynajmniej u skoczków nikogo nie było – mówi Sport.pl Adam Małysz. – U nas też nikogo nie widziałem – mówi trener Włochów Łukasz Kruczek.

Akcję w Seefeld prowadzi od rana austriacki Federalny Urząd Kryminalny (w Austrii doping jest przestępstwem karnym), ale współpracuje z policją i służbą celną Niemiec, ponieważ druga część tej obławy ma miejsce od rana w Erfurcie: służby przeszukały gabinet lekarza, współpracującego z wyczynowymi sportowcami. Śledczy już od jakiegoś czasu przyglądali się działalności tego lekarza. Stefan Schwarzbach, rzecznik niemieckiej ekipy, powiedział reporterom „Verdens Gang”, że nic mu o policyjnej akcji nie wiadomo.

Służby krajów, w których doping jest wpisany do kodeksu karnego, często przeprowadzają takie akcje przy okazji ważnych zawodów. W grudniu 2018 Austriacy zrobili nalot rosyjskim biathlonistom podczas Pucharu Świata w Hochfilzen.

Więcej o:
Komentarze (30)
Obława antydopingowa w Seefeld! Zamieszanych jest kilka państw
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 18 razy 12

  Powinni raczej przysłać zespół lekarzy epidemiologów.Taka ilość ludzi chorych na astmę w jednym miejscu może świadczyć o pojawieniu sie jakiegoś nowego wirusa.

 • extrafresh

  Oceniono 13 razy 11

  Norweska kadra uciekła w góry.

 • chimi-churi

  Oceniono 14 razy 10

  I bez żadnych akcji wiemy, że każdy norweski narciarz ma astmę...

 • kac

  Oceniono 12 razy 6

  Czas wziąć się wreszcie za "sportowców" - "astmatyków"...

 • chimi-churi

  Oceniono 8 razy 4

  I bez żadnych akcji wiemy, że każdy norweski narciarz ma astmę..,,

 • segregator-a5

  Oceniono 9 razy 3

  Co zobaczyła "obława" w polskim obozie w Seefeld? Wchodzą, a tam siedzą: Kowalczykowa z Małyszem i obierają buraki ćwikłowe dla całej ekipy. Zero tabletek, fiolek, strzykawek, jeno zgrzewki wody źródlanej "Perła Beskidu".

 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo, oszustów należ tępić!!!!!

 • nylon13

  Oceniono 4 razy 2

  Sportowcy przestaną się szprycować kiedy wynagrodzenia za zwycięstwa będą mniejsze niż wydatki na koks. Innego rozwiązania nie widzę, będziemy powtarzać ten sam schemat - biorą, biorą aż wpadną... na chwilę przestają brać (boją się lub nie wiedzą czym zastąpić stary koks), po czym wymyślają nowy koks i znowu zaczynają brać... I biorą i biorą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX