Sport.pl

Natalia Maliszewska nie zdobyła jeszcze Pucharu Świata! Błąd w obliczeniach

W sobotę wydawało się, że Natalia Maliszewska ma zapewniony triumf w klasyfikacji PŚ w short tracku. Jednak istnieje jeden scenariusz niedzielnych zawodów, który może sprawić, że Polka będzie ostatecznie druga.

W sobotnich zawodach w Turynie Polka była druga i zaczęła świętować wygranie PŚ. I choć ma wielką przewagę nad rywalkami, jej radość była przedwczesna. Lara van Ruijven traci aż 9240 punktów do Maliszewskiej, ale wciąż może wygrać klasyfikację końcową. W jaki sposób? Holenderka musiałaby wygrać niedzielne zawody, a Polka zająć trzecią lub jeszcze gorszą pozycję. W przypadku wygranej van Ruijven tylko drugie miejsce ratuje Polkę. Dlaczego?

Według przepisów za triumf w zawodach można zgarnąć 10 000 punktów. Ale do klasyfikacji generalnej PŚ w wyścigach na 500 metrów liczy się pięć najlepszych wyników z siedmiu startów. Czyli w punktacji Holenderki może nie liczyć się jej "wpadka" w Calgary, gdzie zdobyła 440 punktów. Jeśli tak się stanie, będzie miała wówczas stratę w wysokości 9680 pkt.

Natomiast Maliszewska za każdym razem awansowała do finału. Polce odpadnie tyle punktów, że nie może być jeszcze pewna triumfu. 

Kapitalny sezon Maliszewskiej

Zawody rozegrane w Turynie były szóstymi w cyklu Pucharu Świata w short tracku na 500 metrów w sezonie 2018/19. Maliszewska we wszystkich uczestniczyła w finale. W listopadzie wygrała w Calgary, kilka dni później w Salt Lake City. Dodatkowo dwukrotnie zajmowała trzecie miejsca - 9 grudnia w Ałmatach i 3 lutego w Dreźnie. Wygrała też rywalizację na 500 m w mistrzostwach Europy w Dordrechcie. To było pierwsze złoto ME dla Polski w short tracku. Na torze długim pierwszym Polakiem z Pucharem Świata był Zbigniew Bródka (wygrał klasyfikację na 1500 m w 2013 roku), który karierę rozpoczynał właśnie w short tracku.

Przed Natalią Maliszewską jeszcze ważna próba w tym sezonie: marcowe mistrzostwa świata w Sofii. Polka broni w nich na 500 m wicemistrzostwa zdobytego w 2018.

Więcej o:
Komentarze (10)
Natalia Maliszewska nie zdobyła jeszcze Pucharu Świata! Błąd w obliczeniach
Zaloguj się
 • horchess

  Oceniono 4 razy 4

  Niestety - mimo internetu i powszechnego dostępu do informacji poziom wiedzy komentatorów sportowych jest coraz niższy a ferowanie wyników i ogłaszanie zwycięzców przed ukończeniem rywalizacji stało się wręcz swoistą dyscypliną dziennikarską. Przecież gdyby zawsze wygrywali faworyci sport byłby nudny...

 • megakondon

  0

  Znowu działacze zasrani mieszją w przepisach kto wymysla takie kretynskie zasady. Wygrywac powinien lepszy.

 • 3seski3

  0

  Już zdobyła

 • topcom1

  Oceniono 2 razy -2

  Dno, dno, dno.Kolejny Redaktorek przepisał tekst i zadowolony.Spróbujcie znalesc wytłumaczenie na stronach sportowych jak to jest ze Polka ma 9500 pkt przewagi za 1 m 10000 pkt za 2m 8000pkt 3m... nie wiem ale niech bedzie 6000 pkt to jakim cudem po podsumowaniu Maliszewska nie zdobedzie Pucharu!?!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX