Sport.pl

Natalia Maliszewska z Pucharem Świata w short tracku!

Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku! Polka zapewniła sobie końcowy triumf na 500 m dzięki drugiej lokacie w sobotniej rywalizacji w Turynie. To pierwsze takie trofeum dla polskiego short tracku

Polka znakomicie zaprezentowała się w zawodach w Turynie. W biegu finałowym walczyła na całym dystansie, dzięki czemu zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej dało jej to końcowy triumf w kategorii na 500 m. Do końca sezonu został jeszcze jeden wyścig na 500 m, niedzielny w Turynie. Ale Polka ma już bezpieczną przewagę nad rywalkami. 

W biegu finałowym Maliszewska startowała razem z Larą van Ruiven, czyli dotychczasową wiceliderką klasyfikacji na 500 m, z Włoszką Martiną Valcepiną i Kanadyjką Kim Boutin. Bieg był powtarzany trzykrotnie ze względu na dwa upadki Holenderki i jeden Włoszki. Gdy wreszcie udało się rozpocząć rywalizację, Polka rozpoczęła poprawnie, ale znajdowała się na końcu stawki. Dopiero później wyprzedziła po wewnętrznej dwie rywalki i przegrała z Valcepiną minimalnie. Do wyłonienia najlepszej zawodniczki potrzebna była pomoc fotokomórki.

Zawody rozegrane w Turynie były szóstymi w cyklu Pucharu Świata w short tracku na 500 metrów w sezonie 2018/19. Maliszewska we wszystkich uczestniczyła w finale. W listopadzie wygrała w Calgary, kilka dni później w Salt Lake City. Dodatkowo dwukrotnie zajmowała trzecie miejsca - 9 grudnia w Ałmatach i 3 lutego w Dreźnie. Wygrała też rywalizację na 500 m w mistrzostwach Europy w Dordrechcie. To było pierwsze złoto ME dla Polski w short tracku, w sobotę Maliszewska dołożyła do tego pierwszy polski Puchar Świata na krótkim torze. Na torze długim pierwszym Polakiem z Pucharem Świata był Zbigniew Bródka (wygrał klasyfikację na 1500 m w 2013 roku), który karierę rozpoczynał właśnie w short tracku. 

Przed Natalią Maliszewską jeszcze tylko jedna ważna próba w tym sezonie: marcowe mistrzostwa świata w Sofii. Polka broni w nich na 500 m wicemistrzostwa zdobytego w 2018.

Więcej o:
Komentarze (16)
Natalia Maliszewska z Pucharem Świata w short tracku!
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 8 razy 8

  Rewelacja! Gratulacje!

 • 4v

  Oceniono 5 razy 5

  Cudna; zdolna, sympatyczna, inteligentna dziewczyna. Bo aż sobie wywiad puściłem.
  Wielkie gratulacje!

 • ladychapel

  Oceniono 6 razy 4

  W końcu! Ale dopiero po zawodach daliście informację - przed - tylko skoki, piłka, piłka, skoki - czyli nuda, nuda, nuda, nuda.

 • ros16

  Oceniono 2 razy 2

  To nie fair wobec tej wspaniałej dziewczyny, że o jej wielkim sukcesie nie piszecie wielkimi czerwonymi literami na górze strony tylko dajecie smutną małą notkę na dole strony.

 • karawa81

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno jednak jeszcze nie zdobyła tego pucharu, ma przewagę około 9600 punktów a jeszcze jeden zawody są za zwycięstwo jest 10000 punktow

 • aagaj

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, życzę więcej zwycięstw !!

 • kocanka1954

  Oceniono 3 razy 1

  Wielkie gratulacje!

 • rulz007

  0

  super sprawa ,widziałem ten wyścig powtażany cztery razy! szacunek dla Polski,że z ostatniego miejsca prawie udało się jej wygrać,ogromny szacun i gratulacje!!

 • skokens

  Oceniono 5 razy -5

  Za raz zacznie sie jęk i skomlenie o kasiore. Uwaga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX