Sport.pl

Łyżwiarz popełnił samobójstwo po oskarżeniach o nękanie podopiecznych. John Coughlin nie żyje

John Coughlin nie żyje. Były reprezentant USA w łyżwiarstwie figurowym popełnił samobójstwo. Dzień wcześniej został zawieszony przez U.S. Center for SafeSport i Amerykańską Federację Łyżwiarską. Miał 33 lata.

O śmierci byłego reprezentanta USA, dwukrotnego mistrza kraju w konkurencji par sportowych, poinformowała jego siostra - Angela Laune. - Mój cudowny, silny i niesamowicie troskliwy brat John Coughlin odebrał sobie życie. Brak mi słów - napisała na swoim profilu na Facebooku. Informację o samobójstwie Coughlina potwierdziła jego trenerka. - Wciąż nie mogę zrozumieć, co się stało. Wszyscy bardzo cierpimy, straciliśmy wyjątkowego człowieka - napisała Dalilah Medel Farfan Sappenfield.

Ciało Johna Coughlina znalazła policja w Kansas. 33-latek dzień wcześniej został zawieszony przez U.S. Center for SafeSport i federację łyżwiarską. Był oskarżony o nadużycia i nękanie zawodników i zawodniczek, z którymi współpracował jako trener po zakończeniu zawodowej kariery.

- Jego śmierć niech będzie przykładem, że nie wszystko co pojawia się w internecie jest prawdą. Każdy zasługuje na sprawiedliwy proces. On nie mógł się pogodzić, że jego nazwisko było ostatnio opluwane w mediach. Znałam go ponad 20 lat i on nigdy nikomu by nie zaszkodził - napisała trenerka zawodnika. 

Coughlin był bardzo dobrym łyżwiarzem, zdobywał mistrzostwo USA w parze z Caitlin Yankowskas i Caydee Denney w 2011 i 2012 roku, startował dwukrotnie w mistrzostwach świata, w 2011 zajęli w nich z Yankowskas szóste miejsce.

SafeSport zajmuje się wszelkimi formami wykorzystywania w sporcie. Głównie z nadużyciami seksualnymi. Organizacja nie podaje szczegółów związanych z konkretnymi sprawami. Czeka na oficjalne potwierdzenie zarzutów.

Więcej o:
Komentarze (52)
Sportowiec popełnił samobójstwo po decyzji SafeSport. John Coughlin nie żyje
Zaloguj się
 • grma

  Oceniono 39 razy 29

  Może przyjdzie trochę otrzeźwienia w świecie, w którym domniemanie niewinności zostało zastąpione domniemaniem winy.

 • belzebut

  Oceniono 12 razy 8

  Znowu jakaś stara kvrwa przypomniała sobie że 30 lat temu otarł się o nią w zatłoczonym korytarzu pociągu osobowego relacji Wrocław-Jelenia Góra. Bo szedł do kibla a ona stała przy oknie i jarała szluga. Od tej pory nie przespała ani jednej nocy itd.

 • filosem

  Oceniono 24 razy 6

  To ze się zabił, nie świadczy jeszcze ze nikogo nie nękał i ze był super facetem

 • lusjola

  Oceniono 18 razy 6

  Kiedy ludzie się opamiętają , łatwo oczernić kogoś ale ciężko naprawić !!! Młody człowiek tragedia.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 6 razy 4

  O sprawiedliwym procesie w którym tylko słowa stają naprzeciw siebie to można tylko pomarzyć :-(

 • farsizm

  Oceniono 1 raz 1

  Potrzebna jest teraz organizacja EvenSaferSport, która skontroluje inne organizacje, które zajmują się bezpieczeństwem sportu.

 • seeba-5

  Oceniono 12 razy 0

  U nich z tym molestowaniem robi sie powoli taka sama paranoja jak ok. 50 lat temu gdy wszędzie, na każdym rogu ulicy widzieli komunistę.

 • martinnoo

  Oceniono 8 razy 0

  Mają swoje SAFE SPORT...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX