Alpejski PŚ w Semmering. Bardzo dobry występ Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 19. miejsce w slalomie gigancie podczas zawodów Pucharu Świata w austriackim Semmering. To jej najlepszy rezultat w tej konkurencji w karierze.

Podczas zawodów PŚ w austriackim Semmering niespodziankę sprawiła startująca z 33. numerem Maryna Gąsienica-Daniel. Polka sklasyfikowana została na 25. miejscu po pierwszym przejeździe, tracąc 1,56 sek. do Shiffrin. Polka zawody ostatecznie zakończyła na 19. miejscu. Jest to pierwszy tak dobry rezultat Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie w zawodach Pucharu Świata. Na uwagę zasługuje fakt, że Polka osiągnęła dwunasty czas drugiego przejazdu. Obecnie Gąsienica-Daniel ma 15 punktów i jest 80. w klasyfikacji generalnej.

Historyczny wynik

Polka startuje w PŚ od 2011 roku, ale dopiero teraz po raz pierwszy udało jej się zakwalifikować do drugiego przejazdu w slalomie gigancie. Punkty zdobyła po raz piąty w karierze, jej najlepszym wynikiem jest 17. miejsce, ale w slalomie równoległym. Tamten wynik osiągnęła rok temu w Courchevel.

Gąsienica-Daniel od kilku lat jest największą nadzieją na lepsze czasy dla polskiego narciarstwa alpejskiego. W Pjongczangu zajęła 16. miejsce w kombinacji alpejskiej, co było najlepszym wynikiem polskich alpejczyków w igrzyskach od 2002 roku. Niedawno wygrała zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie, jako pierwsza Polka od 14 lat. A teraz wreszcie awansowała do drugiego przejazdu swojej koronnej konkurencji w Pucharze Świata. Wcześniej punktowała w PŚ w slalomie równoległym i kombinacji

Niespodziewana wygrana Vlhovej

W piątkowych zawodach niespodziewanie triumf odniosła Petra Vlhova, która o 0,45 sek. wyprzedziła Viktorię Rebenburg i o 0,6 sek. Tessę Worley. Pomimo, iż Vlhova po pierwszym przejeździe zajmowała 4. lokatę, to nikt się nie spodziewał, że może ona sięgnąć po triumf w piątkowych zawodach. Dla reprezentantki Słowacji jest to nie tylko pierwsze gigantowe zwycięstwo w karierze, bo zawodniczka ta nigdy nie była nawet na podium w tej konkurencji. Tuż za podium sklasyfikowana została Stephanie Brunner, która do zwyciężczyni straciła 0,64 sek. Mikaela Shiffrin zajęła ostatecznie 5. lokatę (+0,66 sek.). Na szóstym miejscu zawody zakończyła liderka klasyfikacji gigantowej Federica Brignone (+0,76 sek.). Kolejne miejsca zajęły: Ricarda Haaser (+0,9 sek.), Anna Veith (+0,94 sek.) oraz Ragnhild Mowinckel (+1 sek.). Na 10. pozycji sklasyfikowana została Marta Bassino (+1,51 sek.).