Sport.pl

Młody hokeista uderzył sędziego. Wstrząśnienie mózgu i dziwne tłumaczenie

Młody rosyjski hokeista Artur Kajumow (został wybrany w drafcie NHL) uderzył sędziego w czasie meczu ligi KHL. Arbiter doznał wstrząśnienia mózgu. Zawodnika czeka teraz długa kara.

Hokeista grający dla Łokomotiwu Jarosław Artur Kajumow nie popisał się w meczu z Jokeritem Helsinki (0:3). Młody zawodnik najpierw starł się przy bandzie z jednym z rywali, a gdy doszło do awantury, obu hokeistów próbowali rozdzielać sędziowie.

W pewnym momencie 20-latek uderzył sędziego Iwana Diedulinę, który jak się okazało, doznał wstrząśnienia mózgu, a noc spędził w szpitalu. Dodatkowo przez około dwa tygodnie nie będzie mógł prowadzić meczów.

Tłumaczy się, że... nie chciał uderzyć sędziego

Zawodnik dostał pięć minut kary, ale już teraz wiadomo, że został zdyskwalifikowany aż na 13 meczów. 

Jak donoszą rosyjskie media, Kajumow przeprosił sędziego za swoje zachowanie i dodaje, że uderzenie nie było celowe. Powtórki pokazują jednak, że hokeista doskonale wiedział, kogo uderza i zrobił to z premedytacją.

- Wiem, że to mój błąd, ale nie miałem zamiaru go uderzyć. Nie widziałem sędziego i w niego wcale nie celowałem. Chcę jeszcze raz przeprosić arbitra i zapewniam, że to było przypadkowe zdarzenie - cytuje Kajumowa rosyjski "Sport-Express".

Więcej o:
Komentarze (12)
Młody hokeista uderzył sędziego. Wstrząśnienie mózgu i dziwne tłumaczenie
Zaloguj się
 • camille.calmy

  Oceniono 5 razy 1

  Pierwszy sedzia go trzymal, on zamierzal uderzyc zawodnika stojacego naprzeciw, a gdy ten sie uchylil to reka poszla zamachem i trafila w drugiego sedziego, ktory sie dolaczyl do grupy. Tak ze sam jest sobie winien. A filmik jest specjalnie okrojony, zeby pasowal do dziennikarskiej legendy.

 • warturek

  0

  Być może kara powstrzyma następnych bandytów gdy ta będzie nieuchronna. Lecz jak nazwać osobę która sama sobie odrąbuje rozpoczynającą się karierę?

 • wozdo

  Oceniono 10 razy -2

  ewidentnie chce palnąć przeciwnika ale drasnął sędziego - takich sytuacji było juz wiele w boksie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX