PŚ w shorttracku. Znów sukces Natalii Maliszewskiej: wygrała zawody Pucharu Świata w shorttracku na 500 m

Najlepsza w Calgary, najlepsza w Salt Lake City: Natalia Maliszewska jest po dwóch weekendach Pucharu Świata liderką klasyfikacji łącznej na 500 m.

Do tego sezonu polski shorttrack nie miał żadnego pucharowego zwycięstwa. Teraz ma już dwa. W finale niedzielnego wyścigu na 500 m w Salt Lake City Natalia Maliszewska stoczyła wielki pojedynek z Holenderką Suzanne Schulting, aktualną mistrzynią olimpijską na 1000 m. Na metę wjechały razem, Polka wygrała o centymetry.

Tydzień temu Maliszewska była najlepsza w pierwszym w sezonie finale 500 m, w Calgary (dzień później zajęła w Calgary czwarte miejsce). Jest liderką Pucharu Świata po trzech z siedmiu wyścigów sezonu. Następny Puchar Świata będzie od 7 do 9 grudnia w Ałmatach.

Natalia Maliszewska wygrywa i prowadzi w Pucharze Świata. Aida Bella: W najbliższy weekend może nawet pobić rekord świata

Ewentualny triumf w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata byłby kolejną barierą pokonaną przez Maliszewską. W 2015 łyżwiarka z Białegostoku była pierwszą Polką na podium Pucharu Świata, na drugim miejscu. W marcu 2018 została pierwszą polską medalistką mistrzostw świata, zdobywając srebro. Wszystkie sukcesy odniosła w wyścigu na 500 m.