Sport.pl

K2. Andrzej Bargiel w niedzielę zaatakuje szczyt! Polak jest już w czwartym obozie

Na koncie twitterowym Andrzeja Bargiela poinformowano, że w niedzielę polski skialpinista podejmie próbę zaatakowania szczytu K2. Polak zamierza stać się pierwszym człowiekiem, który zjedzie na nartach z drugiej najwyższej góry świata.

Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i czterech towarzyszących tragarzy z Pakistanu rozpoczęli wspinaczkę na K2 w czwartek. Już kolejnego dnia osiągnęli trzeci obóz, znajdujący się na wysokości 7 tysięcy metrów. Gołąb z powodu złego samopoczucia postanowił się zatrzymać, Bargiel wyruszył zaś w górę do obozu czwartego.

>>> Andrzej Bargiel wyrusza na szczyt K2

"Po nocy w obozie III, Andrzej wyruszył w górę do obozu IV, jutro rano planuje podjąć atak szczytowy. Janusz pozostaje w obozie III" - napisano na koncie Bargiela na Twitterze.

Bargiel osiągnął obóz czwarty

Nasz himalaista dotarł do obozu czwartego przed godziną 17. czasu miejscowego. Aktualnie znajduje się na wysokości 8 tysięcy metrów. Przed nim już tylko atak szczytowy, którego podejmie się najprawdopodobniej w nocy.

W końcu się uda?

Andrzej Bargiel już rok temu próbował zjechać na nartach z K2. Był bardzo blisko celu, ale osiągnięcie sukcesu uniemożliwiła mu pogoda. W późniejszych wywiadach tłumaczył, że wykluczył próbę ze względu na spore niebezpieczeństwo. Tym razem wszystko zmierza w dobrym kierunku.

>>> Broad Peak. Kolejna akcja ratunkowa. Polacy bohaterami

Więcej o:
Komentarze (10)
Andrzej Bargiel blisko historycznego osiągnięcia. Polak zaatakuje szczyt K2
Zaloguj się
  • bobaa

    Oceniono 4 razy 4

    to mi jakoś "spłyca" romantyzm wysokogórskich wspinaczek... goście tam wchodzą, giną, umierają, odmrażają sobie paluchy i nosy a tu kolo wchodzi i... zjeżdża na nartach. Jeśli to jest takie trywialne to o co tyle szumu ?

  • bella96

    0

    Z jakiego drona (wielowirnikowiec?) te zdjęcia? Serio pytam - nic ze znanych mi seryjnie produkowanych modeli nie pociągnie wyżej niż 6500-7000m n.p.m. No chyba że jakieś skrzydło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX