PŚ w skokach. Kamil Stoch może zdobyć Małą Kryształową Kulę w Lotach!

To, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne, może się wydarzyć. Przy korzystnych wynikach niedzielnego konkursu w Planicy Kamil Stoch wywalczy Małą Kryształową Kulę w Lotach!

Kamil Stoch wygrał piątkowy konkurs indywidualny w Planicy. Polak ma już zapewnioną drugą w karierze Kryształową Kulę, ale wciąż może ukończyć także na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach.

W tej chwili Stoch zajmuje trzecią pozycję, ze stratą 62 pkt do prowadzącego Andreasa Stjernena i 50 do drugiego Roberta Johanssona.

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach 2017/2018Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach 2017/2018 skijumping.pl

W pierwszym konkursie lotów w tym sezonie Stoch zajął 21. miejsce. Wtedy wydawało się, że nawet o podium w tej klasyfikacji będzie bardzo trudno. Mimo to Polak wciąż ma szansę na zdobycie Małej Kryształowej Kuli. Stanie się tak, jeśli triumfuje w drugim konkursie w Planicy, a rywale zajmą dalsze miejsca. Na przykład takie jak dzisiaj.

W sobotę o 9.00 początek serii próbnej, a o 10.00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Ostatni konkurs sezonu w niedzielę o 10.00 - weźmie w nim udział 30 najlepszych skoczków (według klasyfikacji generalnej PŚ). Początek serii próbnej godzinę wcześniej.