Sport.pl

Skoki narciarskie. Adam Małysz: Kamil Stoch nie wspomina o końcu kariery

- Może to źle brzmieć, że Kamil ciągnie polskie skoki, ale taka zawsze jest rola lidera - powiedział Adam Małysz o Stochu w rozmowie ze skijumping.pl.

Stoch ostatnio wygrał turniej Raw Air oraz zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma już 30 lat i ostatnio w rozmowie ze Sport.pl Wojciech Fortuna przewidywał, że już za dwa lata może zakończyć karierę >>

Co na to Małysz? - 30 lat to nie jest zła sytuacja w wieku skoczka narciarskiego. Wiadomo, iż górny wiek dla skoczka to 34-35 lat, ale ta bariera się przesuwa. Teraz skoczkowie kończą kariery w wieku 35-36 lat, a niekiedy i później. Są też ewenementy jak Noriaki Kasai, który nie zamierza odkładać nart na bok. Kamil jest doświadczonym sportowcem, ale nie można mówić, że starym. Kamil nie wspomina o końcu kariery. Już ma plany względem przyszłego sezonu.

- Oby Kamil jak najdłużej kontynuował swoją karierę, chociażby mając na uwadze całą przyszłość skoków narciarskich w Polsce. To jest nam bardzo potrzebne. Może to źle brzmieć, że Kamil ciągnie polskie skoki, ale taka zawsze jest rola lidera. Łatwiej jest pracować czy przyciągać młodzież. Teraz pojawiło się zapewnienie ze strony ministra sportu, iż przebudowany ma zostać kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem. Są na to pieniądze, więc łatwiej będzie wszystkim ludziom, którzy kochają ten sport i zależy im na jego dalszym rozwoju. Całość na stronie skijumping.pl >>

Ostatnie konkursy w tym sezonie odbędą się w słoweńskiej Planicy. 23 i 25 marca odbędą się konkursy indywidualne, natomiast 24 marca konkurs drużynowy.

Komentarze (11)
Skoki narciarskie. Adam Małysz: Kamil Stoch nie wspomina o końcu kariery
Zaloguj się
 • juliuszzz

  Oceniono 4 razy 2

  Małysz mówi o końcu kariery, że Kamil nie mówi jeszcze o końcu kariery.... Matko! Kolejny nagłówek na głównej wymyślany pod dodatkowe kliknięcia...

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  na skokach to wychodzą najlepiej wszelkiej masci KONKUBINY i PARTNERKI ---zapytajcie dziadka tajnera albo HE HE HE niejakiegp piotra nie mylic z pawłem.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  a przy tym liderze ktory ciągnie ten wózek zawsze załapią sie różnego rodzaju mendy krzykacze dyrektorzy znawcy experci i zwykłe cwaniaczki ktorzy wiedzą że zimą się obłowią .

 • gacoj

  0

  tytuł tak sformułowany by kliknąć i wejść.
  Podobnie z artykułem pod tytułem (kiedyś tam się naciąłem)
  "polski klub" wygrał z Arsenalem i po wejściu okazuje się że to był Arsenal/ł Kijów

 • marcin5050

  0

  to mi przypomina tytuł w prasie kolorowej:Czyżby rozpad braci Golec?, poczym w treści okazało się, że bracia mają się dobrze, i chyba nie było nic o rozłamie... no,ale czymś trzeba czytelnika zachęcić...

 • dvla

  0

  Na koniec kariery powinien otrzymać emeryturę jak Małysz. Czyli stanowisko dyrektora do spraw skoków o kombinacji

 • xynat

  0

  Sensacyjny tytuł na głównej stronie o końcu kariery Stocha. A w treści mowa o tym, że właściwie to nikt nie rozważa końca kariery. To może dla przyciągnięcia uwagi zamieścicie artykuł o tytule mówiącym o końcu kariery Kuby Wolnego albo Tomka Pilcha.

 • kotletxxl

  0

  Motywacja na dutki jest? To po co zmieniać? ;)

 • toni42

  0

  Wszystko jest mozliwe. Nie wiemy czy trener austriacki zostanie a jezeli tak to na 2 czy 4 lata. Nie wiemy jakie plany ma Stoch jezeli chodzi o wychowanie jeszcze nie narodzonych dzieci, jaki bedzie jego stan zdrowia aby dalej znosic obciazenia treningowe, jaka bedzie jego forma, bo nie sadze ,ze zakonczy kariere na takim poziomie jak Ahonen albo Justyna Kowalczyk.
  Smutne, ze o sportowcu, ktőry jest u szczytu chwaly mówi sie o zakonczeniu jego kariery!
  Moze Tajner nie sprostal spelnieniu postulatów austriaka i jak Stoch powiedzial, ze "bez takiego trenera nie wyobraza sobie dalszej kariery"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX